Haberler

Zoom, İki Faktörlü Doğrulama Özelliğini Herkese Açtı

Güvenlik açıkları sebebiyle çokça tartışılan Zoom bu açıkları kapatmayı sürdürüyor. Zoom son olarak iki faktörlü doğrulama (2FA) özelliğini tüm kullanıcılar için sunmuş durumda. Özellik faal edildiğinde, sistem kullanıcıların taşınabilir doğrulayıcı uygulama, SMS yahut telefon aramasından bir kod girmesini istiyor. Bu sayede potansiyel saldırganların çalınmış yahut geri dönüştürülmüş kimlik bilgilerini kullanarak hesapların denetimini ele geçirmesi engellenmiş oluyor.

Özellik Zoom’un web portalı, masaüstü istemcisi, taşınabilir uygulaması ve Zoom Room için hazır durumda. Vakit tabanlı tek seferlik şifre (TOTP) protokolü destekleyen güvenlik özelliği Google Authenticator, Microsoft Authenticator ve FreeOTP dayanağına sahip.

Zoom, bu yılın başlarında sırf fiyatlı kullanıcılara uçtan uca görüntü görüşmesi şifreleme sunarak tartışmalara yol açmıştı fakat sonunda bu özelliği herkese açmak zorunda kaldı. Bu sefer iki faktörlü doğrulama ise tüm kullanıcılara birebir anda başlatılarak tartışmaların önüne geçilmiş oldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İstanbul merkezden ben Diyar Acar. Merhaba herkese siten yeminle çok hoşuma gitti, tebrikler 16-09-2020 08:52:00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı