Haberler

YouTube Müzik, Arama Kısmında Kitaplık Sekmesini Test Ediyor

Android kullanıcıları, YouTube Müzik‘in mevcut yapısında bir müzik aradığında ilgili tüm sonuçları bir liste halinde görebilmekte. Bu listede en düzgün sonuçlar, müzikler, görüntüler, albümler, sanatkarlar ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kısımlar bulunuyor. Bu kısımların yanı sıra, arama sonuçlarını daraltmaya yardımcı olabilmek için en üstte de Arama Filtreleri yer alıyor. Lakin uygulama, arama sonuçlarını kitaplıkta bulunan müziklere nazaran düzenlemiyor. Bu nedenle kullanıcıların, kitaplıklarından müzik, albüm, sanatçı vb. aramasının kolay bir yolu da bulunmuyor. YouTube Müzik, bu sorunu çözmek için, “Arama” kısmında müzik kitaplığından sonuçları görüntüleyen yeni bir “Kitaplık” sekmesini test ediyor.

Bir Reddit kullanıcısı olan PeepAndCreep, yeni özelliği birinci keşfeden isim. Kullanıcı, özelliğin test edildiğini fark ettikten sonra uygulamadan imajları de paylaşmış. Aşağıda yer alan manzaralarda görebildiğimiz üzere yeni Kitaplık sekmesi, YouTube Müzik kitaplığına kaydedilenlere nazaran arama sonuçlarını daraltıyor. Lakin özellik, şimdi kullanıcılar tarafından yüklenen müziklerle çalışmıyor. Bu da sırf YouTube Müzik’te yayınlanan müzikleri, albümleri, sanatkarları vb. görüntüleyebileceğimiz manasına gelmekte.

YouTube Müzik, yeni sekmede bir sanatkara dokunulduğunda kullanıcıyı o sanatkarın sayfasına yönlendiriyor. Bu sayfada, bahsi geçen sanatkarın kitaplığa kaydedilen tüm müzikleri listeleniyor. Lakin hala bir albüme dokunmak, tüm kesimler kitaplığa kaydedilmemiş olsa bile albümdeki tüm müzikleri gösteriyor. Ayrıyeten bu kısımda resmi YouTube Müzik oynatma listeleri ve öbür kullanıcılar tarafından oluşturulan oynatma listeleri de görüntülenemiyor. Yeni Kitaplık sekmesi, hala geliştirilmekte olan bir çalışma olduğundan, bahsettiğimiz eksiklikler önümüzdeki günlerde uygulamaya eklenebilir.

Son olarak YouTube Müzik’in yeni Kitaplık sekmesi özelliğinin şimdi test evresinde olduğunu ve ne vakit güncelleme ile sunulacağının şimdi muhakkak olmadığını belirtelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı