Ücretsiz Oyunlar

Yeni Komplo Teorisi: Düz Dünyacılardan Sonra, “Kuşlar Gerçek Değil” Argümanı

Çok saçma şeyleri körü körüne savunan kümeler bir halde hayatımızın bir modülü haline gelmiş durumda. Buna en hoş örnek, herhalde Dünya’nın düz olduğunu savunanların azımsanamayacak kadar fazla olmasını gösterebiliriz. Fakat hepsi bu kadar da değil. Artık de, kuşların aslında gerçek olmadığını savunanlar ortaya çıktı.

Kuşların gerçek olmadığını tez eden “kuşlar gerçek değil” kümesi, diğerlerini kendi görüşlerine çekmek umuduyla ABD’de bir miting düzenledi.

Bu hususta bilgisi olmayanlar için belirtmek gerekirse, bu küme kuşların bir vakitler gerçek olduğunu, lakin 2001’de eski ABD Lideri Barack Obama tarafından dronlarla değiştirildiğini tez ediyor. Bu komplo teorisine nazaran yeni robot kuşlar, Amerikalıları izlemek için kullanılıyor.

Birdsarentreal (kuşlar gerçek değil) hesabı, Instagram üzerindeki kamyonlar dolusu kuşun hür bırakılmasını gösteren “ikna edici kanıtların” görüntüsünün altında “Her şeyin başladığı yer. 26 Ekim 2001” yazdı. İletide şunlar söyleniyordu: “Aldatıcı ve makus Vatanseverlik Maddesi’nin kongreden geçtiği gün. Bu vahim görüntüleri toplum içinde izleyemiyorum, öfkeden denetimsizce titriyorum. Hıçkırıyorum. Sessiz kalamıyorum.

İleti bu kadarla da sonlu değil. Devamı şu formda: “Hükümet 2001 yılında son gerçek kuşu öldürdükten sonra, bu kayıtlarda gösterildiği üzere, birinci prototip kuş dronların beta sürümlerini özgür bıraktı. 27 Ekim 2001’de PEARL HARBOR’IN gerçekleşmesi NE TESADÜF. Lakin kimse ilişkiyi kuramıyor üzere gözüküyor. Koyunlar… Bana yanlış bilgili deyin, aptal deyin, eğitimsiz deyin, umurumda değil. Yalnızca ‘liseye’ gitmemiş olmam daha az zeki olduğum manasına gelmez. Yalnızca hepiniz üzere beyni yıkanmış ve kurumsallaşmış değilim. Biliyorum ki ben #WOKE’um (uyanmış) ve bir gün hepiniz göreceksiniz.

  • Düz Dünyacılara 2.300 Yıllık Tokat
  • Dünya’nın Düz Olduğunu Tez Edenleri Uzaya Gönderecekler

Önermenin bariz bir biçimde saçma olmasına karşın, hareketin hem çevrimiçi hem de çevrimdışı birçok destekçisi bulunuyor. Springfield, Missouri’de gerçekleşen mitinge, kuşların robot olduğunu yaymak için orada oldukları göz önüne alındığında çok sayıda insan katıldı.

Birinci olarak 2017’de bir üniversite öğrencisi tarafından ortaya atılan (veya kuşların robot olduğuna ve herkesin palavra söylediğine inanıp inanmadığınıza bağlı olarak ortaya çıkarılan) komplo teorisi, 1950’lerde CIA’in iki problemle karşı karşıya olduğunu tez ediyor:

  • Tüm ABD nüfusu nasıl gözetlenir?
  • Kuşların süslü CIA otomobillerini pislemeleri nasıl durdurulur?

Ve teoriye nazaran bu iki sorunun karşılığı belirli: ABD’li vatandaşların her konuşmasını dinlemek için kuşları küçük robot dronlarla değiştirmek.

Kuşlar Gerçek Değil grubunun internet sitesinde yazana nazaran de “Eski bir CIA casusundan çalınan bir transkriptte, ‘evet, üst seviye yöneticiler kuşların otomobillerinin camlarını pisletmesine o kadar sonlandılar ki, Kuzey Amerika’daki her bir uçan tüylü yaratığı yok etmeye yemin ettiler’ diyor”.

Teorinin devamında söylenenlere nazaran 1969’da John F. Kennedy, değiştirilmeye hazır olan gerçek kuşları öldürecek “Turkey X500” robotunun prototipini gördükten sonra plana karşı çıktığı için suikaste uğradı. Birkaç deneme ve güncellemeden sonra, kuşlar nihayet 2001’de Obama tarafından hür bırakıldı, zira bu onun komplo teorilerinde yaptığı cinsten bir şey.

Hareket, şu anda ya epeyce eğlenceli olacak ya da dünya çapında bir komplonun kapılarını aralayacak bir belgesel dizisi için hazırlanıyor. 

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı