Haberler

Yeni AMD Combo V2 1.0.8.1 Güncellemesi, Gecikme Müddetlerini Düşürüyor Olabilir

AMD, AGESA Combo V2 1.0.8.1 mikro kod güncellemesini üreticilere göndermişti ve MSI üzere markalar yeni BIOS güncellemesini AM4 anakartlar için kullanıma sunmuştu. Combo V2 1.0.8.1 güncellemesini yükleyen kimi kullanıcılar ise Ryzen 3000 ve Ryzen 4000G işlemcilerin gecikmelerinde iyileştirmeler olduğunu fark etti.

Güzelleşen gecikme müddetlerinin çekirdekler ortasında gerçekleştiği ve tüm Ryzen yongaların bundan yararlanabileceği belirtiliyor. Test yapan bir kullanıcı, 1.0.0.2 sürümünde 56.9 nanosaniye ve yeni 1.0.8.1 sürümünde 48.9 nanosaniye gecikme bedellerini gördüğünü bildirdi. Ortadaki fark ise %14 düzeyinde.

Bununla birlikte misal testler yapan farklı kullanıcılar da %3 ile %7 civarında iyileştirmeler gördüğünü belirtiyor. Dahası, Ryzen 9 3950X’in boost saatinin güncellemeden sonra arttığını ve 4.75 GHz düzeylerine daha sık çıktığı söyleniyor.

Son olarak, testi birinci yapan kullanıcının, sonraki testlerinde gecikme kıymetlerinin değişiklik göstermediğini söylediğini belirtelim. Fakat yeniden de farklı kullanıcılardan olumlu yansılar var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı