Online Oyunlar

Yalnızca en düzgünleri seçtik! İşte IMDb puanı yüksek en yeterli 20 zombi sineması

Endişe ve tansiyon tipleri sevilen cinsleri ortasında zombi sinemaları de yer alıyor. Başrollerinde, içinde, kıssasında yada konusunda zombi olan birbirinden heyecanlı zombi sinemaları bulunuyor. En uygun zombi filmleri sizleri bekliyor! En âlâ zombi sinemalarını IMDb puanı en yüksek zombi sinemalarıni sizler için listeledik. İşte, gelmiş geçmiş en güzel 20 zombi sineması

20. DOGHOUSE (2009)

IMDb Puanı: 6,0

Doghouse sineması konusu nedir? Arkadaşlarından birinin boşanmasını atlatmasına yardım etmek için ücra bir köye giden bir küme erkek, kısa müddet sonra tüm bayanlara erkeklerden nefret eden yamyam olmalarına neden olan bir virüsün bulaştığını keşfeder.

19. ÖLÜLER ÜLKESİ / LAND OF THE DEAD

IMDb Puanı: 6,2

Ölüler Ülkesi/ Land of The Dead sinemasının konusu nedir? Ölüler Ülkesi, bir zombi serisi devam sineması. Bir felaketin akabinde tüm uygarlık ortadan kalkmıştır. Artık ölülerin, hayatta kalmayı başarmış olanlardan alacak intikamları vardır. Hayatta kalan küçük bir küme, yüksek duvarlarla korunan bir kentte ömürlerini sürdürmektedirler. Fakat kentin ileri gelenleri, Fiddler’s Green ismindeki bir yerde rahat bir ömür sürerlerken, halktan olanlar sefalet içinde ayakata kalmaya direnmektedirler. Kenti acımasız yolları ile yönetim eden Önder Paul Kaufman bir yanda, kent duvarlarının dışına çıkıp devriye gezen araç Dead Reckoning öte yandadır. Bu sırada Riley Denbo yani Dead Reckoning’in yaratıcısı, halkın sevgisini kazanmış biridir. Fakat bir gün tutuklanır. O vakit da aracın idaresi, kısa vadede Kaufman’a başkaldırıp savaş açacak olan bir diğerine kalır.

18. ÖLÜMCÜL DENEY-KIYAMET/ RESIDENT EVIL: APOCALYPSE

IMDb Puanı: 6,2

Ölümcül Deney Kıyamet/ Resident Evil: Apocalypse sinemasının konusu nedir? Alice, dehşet bir uykudan uyanır ve en makûs kabuslarının gerçek olduğunu fark eder. Biyokimyasal vakadan paçayı yırtmıştır lakin kelam konusu virüsün önünü kesmek için deva aramaktadır. Öte yandan Racoon kentinden kurtulmaya çalışır. Umbrella Şirket’inin üzerinde uyguladığı deneylerden sonra sıra dışı güçlerin sahibi olmuştur. Kendisine katılan diğerleri da vardır. Bu bireyler de daha evvel Umbrella Şirketi’nde misyon yapmışlar ve işten çıkarılmışlardır. Meydan okuyarak giriştikleri bu çabada karşılarında yırtıcı zombiler vardır. Ancak bundan daha da değerlisi Umbrella’nın yeni ortaya çıkarttığı yaratık Nemesis’tir. Onunla uğraş edebilmek çok farklı bir boyutta direnç gerektirmektedir. Resident Evil’ın devam sineması olarak izleyicisi ile buluşuyor.

17. RAMMBOCK (2010)

IMDb Puanı: 6,3

Rammbock sineması konusu nedir?  Michael, eski kız arkadaşı Gabi’yi ziyaret etmek için Berlin’e geldiğinde tam da dehşetli bir virüs kentin dört bir yanına süratle yayılmaya başlar ve insanları zombiye dönüştürür.

16. ÖLÜMCÜL DENEY: İNSANLIĞIN SONU/ RESIDENT EVIL: EXTINCTION

IMDb Puanı: 6,3

Ölümcül Deney: İnsanlığın Sonu / Resident Evil: Extinction sinemasının konusu nedir? Bir devam sineması olan Ölümcül Deney 3, serinin son derece faal bir öyküsü olarak nitelendirilebilir. Yaşanılan yerde güvenlik ortadan kalkınca Carlos Olivera ile L.J hayatta kalan bir kadro şahısları toplarlar. Claire, K-Mart ve Betty başta olmak üzere başka yaşayanlarla birleşirler. Yola koyularak zırhlı konvoylar içinde boş çöllerden yol alırlar. Tek istedikleri kendileri üzere virüsün tesirinde kalmamışları bulmaktır. Meğer çölde yalnızca zombiler vardır. Hayatta kalabilmek için zombilere karşı silahlanmak zorundadırlar.

15. GO GOA GONE

IMDb Puanı: 6,6

Go Goa Gone sineması konusu nedir? Goa’daki ücra bir adada bir çılgın partide uygun vakit geçirmek isteyen bir küme arkadaş, adanın zombiler tarafından istila edildiğini öğrenir.

14. PET SEMATARY (1989) 

IMDb Puanı: 6,6

Pet Sematary sineması konusu nedir? Yas tutan bir baba, konutunun ardında ölüleri diriltme gücüne sahip eski bir mezarlık alanı keşfeder.

13. FİDO (2006)

IMDb Puanı: 6,7

Fido sineması konusu nedir? Uzay radyasyonu, ölüleri Zombilere dönüştürür. Zomcon, zombilerle savaşır ve onları sakinleştirmenin, kullanmanın yollarını bulur. 

12. ÖLÜMCÜL DENEY / RESIDENT EVIL

IMDb Puanı: 6,7

Ölümcül Deney/ Resident Evil sinemasının konusu nedir? Raccoon kentinin dışında Umbrella Corporation isimli bir şirket tarafından yönetilen, Hive isimli bir genetik araştırma merkezi bulunmaktadır. Araştırmalar esnasında uygulanan deneylerden birinde üretilen T-virus isimli virüsü ele geçiren bir hırsız bu virüsü Hive binasının içerisine salar. Virüs The Red Quinn isimli yapay zekayı ele geçirir ve sonrasında merkezdeki herkese bulaştırmaya başlar. Tüm işçi zombiye dönüşür ve bu zombiler Red Quinn tarafından yönetilir. Red Quinn’i durdurmak için merkeze gelen bir takım bu yapay zeka makineyle savaşırken zombilerle de baş etmeye çalışacaktır.

11. SICAK KALPLER / WARM BODİES

IMDb Puanı: 6,9

Sıcak Kalpler/ Warm Bodies sinemasının konusu nedir? İnsanoğlu yaklaşık 8 yıl evvel başlayan ve nedeni, nasıl yayıldığını artık hatırlanmayan bir zombi salgınının esiri olmuştur. Zombilerin sayısı, hayatta kalmayı başaran bir küme beşerden çok daha fazladır; beşerler ellerindeki tüm silah teknolojisine karşın kendilerini lakin yüksek duvarların gerisine hapsederek emniyete almışlardır. Zombilerin pek birden fazla üzere havaalanında yaşayan R, bir gün arkadaşlarıyla beslenmeye çıktığında, kendisini öldürmek isteyen Julie ile karşılaşır. Onu ısırıp beslenmesi gerekirken aşık olmuştur, çünkü kaybettiği insani özellikleri teker teker ve yavaş yavaş yerine gelmeye başlar. Julie’ye hissettiği aşk kalbinin yine atmasını sağlarken, ismini ve nasıl öldüğünü dahi hatırlamayan karakterimiz hislerini geri kazandıkça ‘iyileşir’; üstelik bu düzgünleşme tesiri salgından etkilendiğine inanılan başka zombileri de olumlu istikamette etkileyecektir… Olağan insanlığın geri kalanını inandırabilirlerse!

10. 28 HAFTA SONRA/ 28 WEEKS LATER

IMDb Puanı: 7,0

28 Hafta Sonra/ 28 Weeks Later sinemasının konusu nedir? Rage virüsünün Britanya adalarına yayılmasının yarattığı karışıklık denetim altına alınmış ve halk yavaş yavaş boşaltmak zorunda kaldıkları konutlarına geri dönmeye başlamışlardır. Amerikan ordusu da, Londra’nın çeşitli yerlerinde nizamın sağlanması ve insanların itimatla konutlarına tekrar yerleşebilmelerini sağlamak için yardım etmektedir. Öte yandan Rage virüsü, bütün planları alt üst edecek kadar tehlikeli ve sinsi bir virüstür. Herkesin, tehlikenin geçmiş olduğunu düşündüğü bir anda kenara çekilmiş ve çok daha tehlikeli bir halde tekrar harekete geçeceği vakti beklemektedir. Gerçekten meskenlerine geri dönebilmenin sevincini yaşayan bir ailenin ferdi, fecî virüsü hala bedeninde taşımaktadır. Virüs ise tekrar ortaya çıkacağı en yanlışsız vakti beklemektedir.

9. DÜNYA SAVAŞI Z/ WORLD WAR Z

IMDb Puanı: 7,0

Dünya Savaşı Z/ World War Z sinemasının konusu nedir? Gerry Lane iki kızı ve sevgili eşiyle memnun bir hayat sürdüren bir aile babasıdır. Bir gün otomobilleri trafikte sıkıştığında her zamankinden farklı olarak yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu fark ederler. Tehlike süratle yaklaşmaktadır… Ailesini inançlı bir bölgeye yerleştiren Birleşmiş Milletler çalışanı olan Gerry, ikiye ayrılan dünyayı kurtarmak için dünyayı dolaşacak ve bunu yaparken oldukça kısıtlı olan vakte karşı yarışacaktır. Brad Pitt’in hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği sinema, beşerler ve zombiler ortasında yaşanan sıra dışı bir savaşı odağına alıyor. Sinema Max Brooks’un tıpkı isimli kitabından uyarlandı.

8. YOL/ THE ROAD

IMDb Puanı: 7,2

Yol/ The Road sinemasının konusu nedir? Kıyamet sonrası atmosferinde Amerika yangın yeridir. Bir baba ve oğlunun istikameti Amerika kıyılarıdır. Amerika’yı bir uçtan bir uca geçerken ellerindeki kolay tüfekle yaşadıkları macerada temel sorun güç hava şartlarında nereye gittiklerini bilmemeleri ve yollarına çıkan haydutlardır. Sinema bilim kurgu çeşidinde olmasına karşın Western cinsinde de öğeler taşımaktadır.

7. ÖLÜLERİN ŞAFAĞI/ DAWN OF THE DEAD

IMDb Puanı: 7,3

Vefat Şafağı/ Dawn of The Dead sinemasının konusu nedir? Genç ve hoş hemşire Ana, hastanedeki günlük mesaisini bitirip konutuna, çok sevdiği kocasına döner. Aşkla sevişip birlikte uyurlar. Sonraki gün kocası yan komşu tarafından öldürüldükten sonra yine hayata döner. Ana, mahallede olan kaosu ve etrafta birikmeye başlayan zombileri fark ederek meskenden kaçar. Kendine geldiğinde bir polis ve öbür kurtulmak isteyenlerle karşılaşır. Bir alışveriş merkezinde daima birlikte güvenlik ararlar. Çok geçmeden öbür kaçanlar da gelirler ve şayet hayatta kalmak istiyorlarsa birbirlerine kenetlenmeleri gerektiğini öğrenirler. Dünya ölüler tarafından yönetilmek üzeredir. Bu global kaos içinde hayatta kalmanın yolu nedir?

6. BRAINDEAD

IMDb Puanı: 7,5

Braindead sinemasının konusu nedir? Lionel ve sevgilisi Paquita,hayvanat bahçesine gezmeye giderlerken meraklı annesi de onları takip eder. Fakat bayanı Sumatra’dan gelen bir cins fare-maymun ısırır ve bulaşıcı bir zombi salgını başlatır. Annesini müdafaaya çalışan Lionel, onun kurbanlarını konutlarının bodrumunda saklamaya çalışır lakin hadiseler giderek denetimden çıkar ve zombiler bir ordu halinde dışarı taşarlar.Yüzüklerin Efendisi’ni yöneten Yeni Zelanda’lı direktör Peter Jackson’ın ülkesinde çektiği 3. uzun metrajlı sineması olan Braindead, güldürü ve kaygı ögelerini bir ortada barındırıyor.

5. ZOMBİ EKSPRESİ / BUSANHAENG

IMDb Puanı: 7,5

Zombi Ekspresi/ Busanhaeng sinemasının konusu nedir? Seok-woo (Yoo Gong) kızı Soo-ahn ile birlikte Seul’den Busan’a gitmek üzere bir süratli trene binmişlerdir. Fakat seyahat esnasında süratle yayılan bir virüs baş gösterir ve virüse yakalanan herkes kana susamış zombilere dönüşmeye başlar. Virüsten etkilenmemiş yolcular, Busan’a sağ salim varabilmek için son derece tehlikeli bir seyahati tamamlamak zorunda kalacaktır.

4. 28 GÜN SONRA / 28 DAYS LATER…

IMDb Puanı: 7,6

28 Gün Sonra/ 28 Days Later sinemasının konusu nedir? Ölümcül bir virüs, İngiltere’yi tehdit altına almıştır. Bir araştırma laboratuvarındaki hastalıklı şempanzelerden yayılan bu virüse yakalanan beşerler güç durumdadırlar. Bu işle gayret eden bireyler yalnızca virüsü yok etmek değil, hastalığa yakalananlarla da büyük sorun yaşamaktadırlar. Deva olarak askerler tarafından yönetilen sığınağa taşındıklarında çok öteki sıkıntılar ortaya çıkmaya başlar. İngiltere imali sinemanın direktörü Danny Bu türlü, epeyce başarılı bir iş çıkartmış. Kumsal isimli sinemasını de uyarladığı romanın muharriri olarak bildiğimiz Alex Garland, sinemanın senaryo muharriri.

3. ZOMBİELAND

IMDb Puanı: 7,6

Zombieland sinemasının konusu nedir? Ruben Fleischer’ın direktörlüğünü yaptığı Zombieland korku/komedi cinsinde bir imal. Sinemanın başrollerini Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone, Abigail Breslin, Amber Heard ve Mila Kunis paylaşıyor. Bill Murray ise konuk oyuncu olarak bir zombiyi canlandırıyor. Sinemada zombi salgınıyla ömürleri kabusa dönen bir küme insanın tehlikeli seyahati güldürü ve kaygı öğeleri harmanlanarak anlatılıyor.

2. ZOMBİ / DAWN OF THE DEAD

IMDb Puanı: 7,9

Zombi/ Dawn of The Dead sinemasının konusu nedir? Bir devam sineması olan Ölülerin Şafağı kaldığı yerden birebir heyecan ile devam ediyor. Özel polis Peter ve Roger, et yiyen zombiler tarafından ele geçirilen bir apartmanı temizledikten sonra yakındaki bir televizyon istasyonuna sığınırlar. Burada tanıştıkları iki televizyoncuyu da yanlarına alarak helikopterle binadan kaçarak bir alışveriş merkezine ulaşırlar.
Erzak almak üzere kısa bir mühlet için uğradıkları alışveriş merkezinde hesapladıklarından daha fazla kalmaları gerekecektir, zira anlaşılmayan bir nedenle tüm zombiler bu binaya girmeye çalışmaktadır. Zombiler aracılığı ile tüketim toplumu eleştriliyor.

1. ZOMBİLERİN ŞAFAĞI / SHAUN OF THE DEAD

IMDb Puanı: 7,9

Zombilerin Şafağı / Shaun of The Dead sinemasının konusu nedir? Bir adam can çekişmekte olan hayatını kurtarmaya karar verir. Birinci adım olarak da eski kız arkadaşını yine kazanmayı planlar. Annesi ile olan bağını düzeltmek ister. Bir gün Kuzey Londra’yı zombiler basar. Sokaklarda ölüler birikmeye başlar. Bütün bunları izleyen Shaun, sevdiklerini kurtarmaya karar verir. Liz, Ed, Pete ve annesini toparlayıp Winchester’a ulaşabilirse hayatta kalacaklarına inanan Shaun’u kuvvetli bir macera beklemektedir. Annesi bir zombi tarafından ısırılır. Shaun onu öldürmek zorunda kalır. Sinema aslında bir zombi güldürüsü.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı