Android

Xiaomi 12S Pro Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Xiaomi 12S Pro’nun 2022’nin ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Xiaomi’nin amiral gemisi Xiaomi 12 Pro aygıtı 2021’in sonlarına hakikat piyasaya sürülmüştü. Aygıtın global lansmanı ise Mart 2022’de gerçekleştirildi. Şirket artık ise aygıta kimi yükseltmeler getirmesi beklenen yeni bir model üzerinde çalışıyor üzere görünüyor. Digital Chat Station tarafından Weibo’da paylaşılan gönderi, yeni amiral gemisi akıllı telefonun özelliklerini ortaya koyuyor.

Şirketin yeni akıllı telefonu Xiaomi 12S Pro olarak isimlendirilebilir. Aygıt, yükseltilmiş bir Snapdragon amiral gemisi yonga seti ile birlikte gelecek. Bu yükseltilmiş yonga setinin, 20 Mayıs tarihinde Qualcomm’un Çin’de düzenleyeceği aktiflik sırasında duyurulması planlanan Snapdragon 8 Gen 1 Plus SoC olması bekleniyor. Bilindiği üzere, yeni yonga seti TSMC’nin 4nm üretim sürecini temel alıyor.

Bunun yanı sıra, yeni akıllı telefon Xiaomi 12 Pro ile birebir 2K LTPO ekranı barındırıyor. Aygıtta yer alacak ekranın yenileme suratı ise 120Hz olacak. Xiaomi 12S Pro ayrıyeten, 50MP’lik ana kamera sensörü barındıran üçlü kamera konseyimi ile birlikte gelecek.

Digital Chat Station, yeni amiral gemisi akıllı telefonun Full HD+ çözünürlüğe ve çok uygun bir boyuta sahip küçük ekranlı bir akıllı telefon olacağını belirtiyor. Bu durum, Xiaomi 12S Pro’nun Xiaomi 12 yahut Xiaomi 12X için bir devam eseri olabileceği manasına gelmekte. Xiaomi 12 ve Xiaomi 12X, Full HD+ çözünürlüğe ve 120Hz yenileme suratına sahip 6.28 inç AMOLED ekran barındırıyor. Xiaomi 12 modeli, Snapdragon 8 Gen 1 SoC tarafından desteklenirken, Xiaomi 12X modeli Snapdragon 870 yonga seti tarafından destekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı