Haberler

Windows 11 SE Sızdırıldı! İşte Birinci Ayrıntılar

Microsoft’un 24 Haziran’daki aktifliğine sayılı günler kalmışken, yeni Windows sürümüne ilişkin olan ISO yükleme belgesi sızdırılmıştı. Hatta biz de Technopat olarak düzenlemiş olduğumuz canlı yayınla bir arada Windows 11‘i deneyimlemiştik. Beklenmedik bir formda ortaya çıkan Windows 11’in akabinde bugün de, Microsoft’un kurumsal firmalara özel olarak geliştirmiş olduğu söylenen Windows 11 SE sürümü sızdırıldı.

Windows 10 Cloud Edition‘ın halefi olarak gösterilen Windows 11 SE‘nin kısıtlı bir işletim sistemi olacağı tabir ediliyor. Kurumsal firmalara ve eğitim kurumlarına yönelik geliştirilen bu işletim sisteminde, kullanıcılar için Microsoft Store erişimi olmayacak. Erişim için de IT yöneticisinin yahut yöneticinin onayı istenecek. Böylelikle kullanıcılar yöneticinin onayı olmadan aygıta rastgele bir uygulama yükleyemiyor.

Bunun dışında Windows 11 ile birlikte gelecek olan pek çok özelliğin otomatik olarak devre dışı olacağı belirtilen bu işletim sisteminin Win32 uygulamalara da dayanak vereceği söyleniyor. Şimdilik, kelam konusu sürüm hakkında tüm bildiklerimiz bunlarla sonlu. Bu yüzden ayrıntılı bilgiler için 24 Haziran tarihini beklememiz gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı