Haberler

Windows 11 ile Birlikte Microsoft Office Tasarımı da Değişiyor

Microsoft, Windows 11 işletim sistemi üzerindeki tüm sır perdesini 24 Haziran tarihinde düzenlemiş olduğu lansmanla bir arada kaldırdı. Lansman sırasında arayüz konusunda birtakım değişikliklere imza attığını söyleyen yazılım devi, ayrıyeten yayınlamış olduğu blog yazısında Microsoft Office tasarımı üzerinde yapmış olduğu değişiklikleri de ayrıntılandırdı.

Yayınlanan blog yazısına bakacak olursak, yazılım devinin 2017 yılından beri geliştirmekte olduğu yeni Fluent tasarım lisanının Office uygulaması tarafından da benimsendiğini görüyoruz. Yapılan arayüz değişiklikleriyle bir arada daha çağdaş ve akıcı bir arayüze kavuşan Office uygulamasından, çabucak aşağıdaki görselden de görebileceğiniz üzere alışagelmiş klasik şerit arayüzü kaldırılmış. Kaldırılan bu arayüzün yerini de daraltılabilir şerit menüsü almış.

Yeni Microsoft Office tasarımı

Bunlara ek olarak arayüz dizaynda köşeleri daha yuvarlak hale getiren şirket, blog yazısında Office uygulamasının karanlık mod dahil olmak üzere varsayılan sistem temasıyla eşitlendiğine de değiniyor.

Arayüz yeniliklerini de beraberinde getirecek olan Windows 11’in çıkış tarihi hakkında şimdi net bir açıklama yapılmadı. Lakin, yazılım devi yeni işletim sistemini 2021’in son aylarına hakikat yayınlamayı planlıyor. Şirketin mevzuyla ilgili açıklaması da şöyle:

“Kademeli olarak kullanıma sunulacak olan yükseltme planının, şimdi kesin olmamakla birlikte 2021 yılının son aylarında başlayacağı ve 2022 yılında da devam edeceği öngörülmektedir.”

Etiketler

İlgili Makaleler

12 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı