Steam

WhatsApp’tan Telegram’a Taşınmak, Artık Çok Daha Kolay

Her ay milyonlarca kullanıcının katıldığı Telegram, 7.4 güncellemesini aldıktan sonra bu ilgiyi uygulamaya yeni bir özellik ekleyerek kutlamaya karar verdi. Uygulama yeni başlayanlar için yararlı bir yeni özellik sunuyor: Başka uygulamalardan sohbet geçmişini içe aktarma yeteneği.

Kullanıcıların sohbetlerini dışa aktarmalarına imkan tanıyan WhatsApp, Line ve KakaoTalk üzere hizmetler, artık sohbet geçmişini aktarma maksatları ortasında Telegram’ı da görebilecekler. Diğer uygulamaların da vakitle bu kervana katılması bekleniyor.

WhatsApp sohbetlerinizi iOS’ta dışa aktarmak için, dışa aktarmak istediğiniz sohbete ait kişi yahut küme bilgileri sayfasını açmanız, akabinde Sohbeti Dışa Aktar’a gitmeniz, akabinde Paylaş menüsünden Telegram’ı seçmeniz gerekiyor. Android’de, sohbeti aktarmak için ise üç nokta simgesine dokunun, akabinde Başka’yı seçin ve son olarak Sohbeti dışa aktar’ı seçin. Bir sohbeti içe aktardıktan sonra, sohbetler bulutta yedeklendiği için depolama alanınızı temizleyerek de telefonunuzda yer kazanabilirsiniz.

Telegram ayrıyeten uygulamaya ek kapalılık denetimleri de getiriyor. Yaklaşık iki yıl evvel, bir görüşmenin tüm üyeleri için bildirileri iz bırakmadan silme özelliğini eklenmişti, artık ise zımnî sohbetleri, tüm kümeleri ve arama günlüklerini silmek de mümkün. Yakın vakitte eklenen sesli sohbetler de, arama geçmişi sayfasından etkin sesli sohbetleri görme yeteneğinden başlayarak iyileştirmeler alıyor. Ayrıyeten, artık bir sesli sohbette her iştirakçinin ses seviyesini ince ayarlayarak küme yöneticilerinin denetim edebilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bingöl merkezden ben Zeynep Tekinci. Merhabalar web siten vallaha billaha iyi, saolun 03-03-2021 02:02:10

  2. Kastamonu merkezden ben Nisan Duru Akça. merhaba arkadaşlar siten gerçekten çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 07-03-2021 12:58:05

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı