Android

WhatsApp’ta Artık Küme Görüşmelerine Sonradan Katılınabilecek

WhatsApp, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Bilhassa COVID-19 pandemisinde kullanıcıların birbirleriyle irtibatı kolaylaştırmak gayesiyle birçok yeni özelliği platforma dahil eden anlık iletileşme uygulaması, artık de küme görüşmeleri için uzunca bir müddettir talep edilen bir özelliği kullanıma sundu.

Bildiğiniz üzere WhatsApp, küme görüşmelerine kullanıcıların sonradan katılmasına müsaade vermiyordu. Ya da kullanıcıların sohbete dahil olması için bir görüşme daveti alması gerekiyordu. Görüşmeye katılan kullanıcılar da görüşme bitmeden çıkamıyordu.

Fakat anlık iletileşme uygulamasına eklenen son bilhassa birlikte WhatsApp artık küme görüşmelerine sonradan katılabilmemize imkan sağlayacak. Katılama açık aramalara olarak tanımlanan bu özellik sayesinde kullanıcılara “Aramalar” sekmesinde katılabilecekleri küme görüşmeleri gösterilecek. Böylelikle kullanıcılar katılmak istedikleri görüşmelerin üzerine tıklayarak oda sahibinin onayını aldıktan sonra istediği vakit görüşmeye dahil olabilecekler.

Bugünden itibaren kademeli olarak yayınlanmaya başlanan bu özellik şimdilik aşikâr başlı kullanıcılar tarafından erişilebiliyor. Lakin kelam konusu özelliğin en kısa müddet içerisinde tüm kullanıcıların erişimine açılması beklenmekte.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı