Steam

WhatsApp’ı Android ve iOS Ortasında Taşımak Mümkün Hale Geliyor!

WhatsApp sohbet yedeklemesi, kullanıcıların telefon değiştirirken sohbetlerini ve bilgilerini saklamalarına imkan tanıyor ve epeyce kullanışlı bir özellik. Birebir işletim sistemini kullanan telefonlar ortasında geçiş yapmak son derece kolay olsa da, Android’den iOS’a yahut iOS’tan Android’e geçiş yapmak istediğinizde bunu yapmanız pek de mümkün olmuyor.

WhatsApp sohbetlerini Android’den iPhone’a ya da iPhone’dan Android’e aktarmak ne yazık ki mümkün değil. Bu büyük bir problemdi ve kullanıcılar bir müddettir platformlar ortası yedeklemeler istiyordu. Görünen o ki WhatsApp geliştiricileri bu sıkıntıya bir tahlil bulmak için artık kolları sıvadı. Wabetainfo’nun haberine nazaran geliştiriciler, kullanıcıların sohbet geçmişini farklı platformlar ortasında taşımalarına imkan tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu, WhatsApp’ın gelecekteki bir sürümünde tanıtılacak, fakat şimdi rastgele bir vakit çizelgesi mevcut değil.

  • WhatsApp Masaüstü Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • WhatsApp Web Nedir; Nasıl Kullanılır?

Aslında haber, bu bilhassa birlikte gelebilecek güncellemenin yapı numarasından bile bahsetmiyor, lakin WhatsApp sürümünüzü App Store yahut TestFlight’tan yeni tutmanızdan bahsediyor. Bilinen tek şey, bu özelliğin çalışabilmesi için iki telefondaki WhatsApp’ın sürümünün tıpkı olması gerektiği…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı