Steam

WhatsApp için bir küçük yenilik daha: WhatsApp durumunuz artık farklı görünecek

Görünene nazaran WhatsApp, durum güncellemesinde kıymetli bir yenilik yapmaya hazırlanıyor. Artık durumunuz bir temas içerdiğinde, bu irtibatın ön izlemesi de görülecek.

WABetaInfo’nun haberine nazaran WhatsApp, durum seçeneği ile ilgili hayli değerli bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Şimdi WhatsApp beta test kullanıcılarına sunulmayan özellik, Android, iOS ve masaüstü uygulamasında, durumunuz içerisinde yayınlanan temasların görünümünü güzelleştirecek formda ayarlanıyor.

Şu anda kontaklar, irtibatın ne içerdiğine dair rastgele bir bilgi sunmak için rastgele bir önizleme penceresi olmadan, mümkün olduğunca sade bir formda, yalnızca metin olarak görüntüleniyor. Durum güncellemelerinizde yayınlanan ilişkileri, bir küçük fotoğraf gösteren varlıklı bir ilişki ön izlemesi ve irtibatın sizi nereye götüreceğine ait daha fazla bilgi ile gösterecek olan bu yaklaşan güncelleme ile bu durumun değiştirilmesi planlanıyor.

WABetaInfo, durum güncellemelerinizdeki irtibatların mevcut görünümü ve güncellemede nasıl görüneceği ortasındaki farkı gösteren ikili bir manzara oluşturdu:

WhatsApp’ın son vakitlerde sunduğu güncellemeler, fonksiyonellik açısından rakipleri Discord ve Telegram’ın uzun bir müddettir sunduğu özellikleri uygulamaya eklemeye odaklanıyor üzere gözüküyor. Örneğin pek çok uygulama, yıllardır iletilere emoji reaksiyonları ekleme imkanını sunuyordu. Lakin bu özellik WhatsApp’a şimdi geldi.

WhatsApp son birkaç ayda kimi kıymetli adımlar attı, fakat ne yazık ki yaklaşan durum güncellemeleri hakkında daha fazla şey bilmiyoruz. WABetaInfo’nun haberi, özelliğin geliştirilme etabında olduğunu ve beta testçilerinin denemesi için ne vakit kullanıma sunulacağı konusunda bir bilgi olmadığını açık bir formda belirtiyor…

Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı