Haberler

WhatsApp Çoklu Aygıt Takviyesi, Birinci Etapta Sırf Web ve Masaüstü İçin Etkin Olacak

Bugün çıkan yeni bir rapora nazaran, WhatsApp’ın beklenen çoklu aygıt dayanağı Android ve iPhone kullanıcıları için etkin olmadan evvel, WhatsApp Web ve Masaüstü istemcilerine beta olarak gelecek. Anlık iletileşme uygulaması, yeni gelişmeyi kitlelere sunmadan evvel küçük bir kullanıcı kümesi üzerinde test etmek istiyor. Uzun müddettir söylentilere mevzu olan dayanak, geçtiğimiz günlerde WhatsApp lideri Will Cathcart ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından onaylanmıştı.

WABEtaInfo, WhatsApp Web, masaüstü ve Facebook Portal için WhatsApp’ta çoklu aygıt dayanağının erken yayınlanmasını gösteren bir ekran imgesi yayınladı. Ekran manzarası, hesapları Web, masaüstü ve Portal ile bağladıktan sonra, kullanıcıların artık telefonlarında çevrimiçi kalmalarına gerek kalmayacağını söylüyor. WhatsApp beta için yayınlanan raporda ayrıyeten bir telefon ile birlikte, dört ek aygıta kadar çoklu aygıt dayanağının sağlanabileceği de bahsediliyor. Bu da yeni bilhassa birlikte kullanıcıların, uygulamayı tıpkı anda beş aygıtta kullanabileceği manasına gelmekte.

Kullanıcılar, telefonlarında uygulamanın eski bir sürümünü kullanan şahıslarla yazılı, sesli ve manzaralı sohbet yapamayacak. Bu da çoklu aygıt takviyesini aktifleştirmek için her iki tarafın da uygulamanın en son sürümüne muhtaçlık duyacağını bize gösteriyor. Bu durum, eski bir işletim sistemi nedeniyle aygıtlarında aktüel bir WhatsApp sürümünü kullanamayanlar için sorun teşkil edebilir.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran imajında, çoklu aygıt dayanağının başlangıçta, performans ve kaliteyi etkileyebileceği noktasına da yer veriliyor. Lakin başlangıçtaki eksikliklerin vakitle düzeltileceğini öngörmek mümkün. Ayrıyeten WhatsApp’ın, ilerleyen vakitlerde çoklu aygıt dayanağını, Android ve iPhone aygıtlarını kullanan kullanıcılar için de etkin edeceğini söyleyebiliriz.

Etiketler

İlgili Makaleler

152 Yorum

  1. selamun aleyküm web sitesi vallaha billaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı