Haberler

Unreal Engine 5 İçin NVIDIA DLSS Takviyesi Geldi

NVIDIA’nin DLSS teknolojisi, manzara kalitesinden ödün vermeden, yüksek FPS bedelleri sunmaya yarayan bir teknoloji olarak nitelendirilebilir. Şirket, DLSS teknolojisini birinci duyurduğu günden itibaren, teknolojiyi destekleyen uygulamaların kapsamını genişletmekle uğraşıyor. AMD ise NVIDIA’nın bu teknolojisi ile rekabet edebilmek için FidelityFX Üstün Çözünürlük (FSR) teknolojisini duyurmaya hazırlanıyor. AMD’nin FSR teknolojisi, yarın resmi olarak piyasaya çıkacak. Bu nedenle NVIDIA’nın da bugün DLSS 2.2 ile ilgili birtakım duyuruları yapması bekleniyordu. Lakin rastgele bir bilgi verilmedi.

NVIDIA DLSS, şirketin bugün web sitesinden yaptığı duyuruya nazaran artık Unreal Engine 5’te de mevcut olacak. Unreal Engine 4 için DLSS eklentisi, geçtiğimiz Şubat ayında piyasaya sürülmüştü. Night Dive Studios baş mühendisi Matthew Kenneally, “Unreal Engine 4 eklentisi, oyunlara NVIDIA DLSS eklemek için uygun iş çıkardı. Fakat artık Unreal Engine 4 kullanmayı bıraktık. System Shock’u, yeni kuşak oyunculara getirmek, severek emek verdiğimiz bir husus ve NVIDIA DLSS’in oyuncunun tecrübesi üzerindeki tesiri yadsınamaz” diyor. Bu nedenle yeni oyun motorunu çalıştıran oyunlar için de NVIDIA DLSS dayanağı artık faal hale geldi. Bu da Mayıs ayının sonunda kullanıcılara sunulan Unreal Engine 5 için yeterli bir haber.

Şirket bunun yanı sıra, DLSS dayanağının yıl içerisinde bir öbür tanınan oyun motoru olan Unity 2021.2’de de görüneceğini belirtiyor. Şirketin geliştirici web sitesinde yer alan bilgilere nazaran DLSS, klâsik olarak piksellerin sadece bir kısmını oluştururken, lokal çözünürlüklerle karşılaştırılabiliyor ve bazen de daha uygun imaj kalitesi üretmek için gelişmiş AI oluşturmayı kullanıyor. Bu sayede Unity geliştiricileri, gerçek vakitli ışın izleme ve NVIDIA DLSS ile NVIDIA RTX GPU’larda yüksek kare suratlarında ve çözünürlüklerde çalışan, gerçek vakitli ışın izlemeli dünyalar yaratabilecekler.

Etiketler

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Selam paylaşımınız vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

  2. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı