Online Oyunlar

Ünlü Oyunların Geliştiricileri, Birlikte Yeni Stüdyo Kurdu!

The Last of Us, Uncharted ve Call of Duty üzere milyonlarca oyuncunun hayran olduğu serilere imza atan oyun geliştiricileri, geçtiğimiz günlerde bir ortaya geldi ve bir arada yeni bir oyun stüdyosu kurduklarını açıkladılar. Bahsi geçen oyun stüdyosunun ismi hazır: That’s No Moon. Hatta birinci proje bile hazır. Bağımsız stüdyonun birinci projesi, tek oyunculu, yani öykü moduna odaklanan bir AAA kalitesinde 3’üncü şahıs aksiyon – macera oyunu olacak.

Şirketin web sitesi de hazırlanmış. Stüdyonun başındaki isim ise, daha evvel PlayStation Görsel Sanatlar Kümesi CEO’su Michael Mumbauer olurken, yaratıcı grup içinde Call of Duty: Çağdaş Warfare‘den tanınan Taylor Kurosaki Yaratıcı Direktör olarak vazife alırken, Uncharted 3: Drake’s Deception, The Last of Us, Çağdaş Warfare, Warzone üzere oyunların geliştirilmesinde misyon alan Jacob Minkoff ise Oyun Yöneticisi olarak hazır bulunuyor.

2022 yılına kadar 100 geliştiriciyi bünyesine katmayı planlayan ve That’s No Moon, şu anda 40 geliştiriciden oluşan bir topluluk. Los Angeles ve San Diago’da ofis açan şirket, Güney Koreli görüntü oyun şirketi Smilegate’den de 100 milyon dolarlık fon almış. Artık gözler, şirketin geliştirdiği birinci oyunda. Bakalım ortaya nasıl bir oyun çıkacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı