Ücretsiz Oyunlar

Twitter’ı, 24 Yıllık Bir Aygıt Olan Handspring Visor’da Çalıştırdılar!

Eskinin PalmOS aygıtlarına artık dönüp bakıldığında, modasının bir oldukça geçmiş olduğu aşikar. Fakat bazıları hala bu teknolojiler üzerine baş yormaya ve hobi hedefli da olsa onları “bir şekilde” geliştirmeyi sürdürüyor.

PalmPilot ve Handspring Visor aygıtları, çağdaş akıllı telefonlara nazaran kıymetli bir avantaja sahipti: Twitter ve gibisi uygulamalara sahip değillerdi. Ama Jorge Cohen, bunu değiştirerek, PalmOS tabanlı 24 yaşındaki aygıtı da Twitter dünyasına bulaştırdı.

Orjinal PalmPilot birinci olarak U.S. Robotics tarafından 1997 yılının mart ayında piyasaya sürüldü. Yani Twitter’ın ortaya çıkıp da insanların ortalığı karıştırmalarından yaklaşık 9 sene kadar evvel. Handspring Visor da dahil olmak üzere PDA dünyasının en değerli aygıtları olurken, Jorge Cohen isimli bir mühendis, bu PDA’ları hackleyerek içine Twitter’ı yerleştirmeyi başarmış.

I… I… I think I built a Twitter client for Palm OS ?? pic.twitter.com/UAdiWQOXPS

— Jorge (@JorgeWritesCode) March 10, 2021

Çabucak üstteki twitlerinde de görülebileceği üzere kısmen de olsa Twitter’ı PDA üzerinde çalıştırmayı başaran Cohen, uygulamada hala kimi yanlışların olduğunu ise kabul ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı