Steam

Türkiye’nin Uygulaması BiP Dünyada Süratle Yayılıyor

Türk mühendislerince geliştirilen BiP’in dünya çapında indirilme sayısı 76 milyonu geçti. Ocak ayından itibaren şahsî dataların güvenliği, işlenmesi ve bilhassa 3. taraflarla paylaşılması konusunda hassasiyet sahibi milyonlarca kullanıcının tercih ettiği BiP, 12 ülkenin uygulama market listesinde birinci sıraya yerleşirken 19 ülkede de birinci 3 ortasında yer almayı başardı.

Ocak ayından itibaren 15,8 milyonu Türkiye dışından olmak üzere 31 milyonu aşkın yeni kullanıcı BiP’i tercih etti. Bilhassa Endonezya, Bangladeş, Hindistan, Pakistan ve Malezya’da ağır ilgi gören BiP’e yalnızca bu 5 ülkeden 10 milyon yeni kullanıcı katıldı. AppStore’da 4.6 ve Google Play’de 4.5 memnuniyet puanı ile rakiplerinden açık orta önde yer alan BiP, şahsî bilgilerin güvenliğiyle ilgili artan korkular nedeniyle yaşanan dijital göçte en çok tercih edilen uygulamalardan biri oldu.

BiP’i yeni teknolojilerle daima yeniliyoruz

Turkcell Dijital Servisler ve Tahlillerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, rakip uygulamalardan farklı olarak, BiP kullanıcılarının şahsî datalarını reklam, promosyon yahut kampanya üzere pazarlama faaliyetleri için üçüncü taraflarla paylaşma mecburiliği olmadan uygulamayı kullanabildiğinin altını çizdi. Tansuğ, kelamlarına şöyle devam etti: “BiP, bugün dünyanın 192 ülkesinde milyonlarca kullanıcıya sahip küresel bir oyuncu. Rakiplerimizden yıllarca evvel hayata geçirdiğimiz küme imajlı görüşme, web orta yüzünden sesli ve imajlı arama, kaybolan bildiri, 106 farklı lisanda anlık çeviri ve para gönderme üzere yenilikçi özelliklerimizin yanı sıra şahsî dataların korunması konusunda uyguladığımız şeffaf siyasetimiz ile dünya genelinde en süratli büyüyen bağlantı platformlarından biri olduk. Güçlü altyapımız ve üstün teknoloji ile donatılmış data merkezlerimiz sayesinde BiP’e gösterilen ağır ilgiyi muvaffakiyet ile karşıladık. Kullanıcılarımızdan gelen geri dönüşleri çok önemsiyor, onlardan gelen talepler doğrultusunda uygulamamızı daha da geliştirmeyi sürdürüyoruz. Rakip uygulamalardaki mevcut sohbet geçmişlerinin ve kümelerin BiP’e taşıması için ‘Sohbet Taşıma’ özelliğini önümüzdeki günlerde kullanıcılarımıza sunacağız.”

Türkiye’nin gereksinimlerine uygun geliştirilen özellikler

BiP, Türkiye için geliştirilmiş özel yetenekleriyle de rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Türkiye’nin uygulaması sunduğu 10 bireye kadar HD kalitesinde imajlı küme görüşme, iletileşme sırasında 106 farklı lisanda anlık çeviri ve HD fotoğraf paylaşım imkanı üzere göze çarpan özellikleri ile fark yaratmaya devam ediyor.  Afet ve acil durumlarında kullanıcıların yakınlarıyla pozisyonlarını ve durumlarını tek tuşla paylaşabilmelerini sağlayan Acil Durum Butonu özelliği sarsıntı neslinde yer alan Türkiye’ye özel olarak geliştirilmiş teknoloji.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı