Ücretsiz Oyunlar

TikTok’tan Otomatik Altyazı Özelliği: TikTok’a Altyazı Nasıl Eklenir?

TikTok, uygulamasındaki erişilebilirlik seçeneklerini geliştirmek adına yaptığı duyuruda, kullanıcıların okuması yahut dinlemesi için otomatik altyazılar oluşturan auto-caption özelliğini sunduğunu belirtti.

Bu seçenek, içerik geliştiriciler için bir görüntü yüklendikten yahut kaydedildikten sonra düzenleme sayfasında mevcut. Ayrıyeten geliştiriciler, şayet gerekli ise ince ayar yapmak için otomatik olarak oluşturulan altyazıları düzenleyebiliyor. Kullanıcıların altyazıları kapama seçenekleri de bulunuyor. Altyazıları kapamak için paylaşma panelini açmak ve burada altyazıları kapatmak kâfi oluyor.

Özellik başlangıçta Amerika İngilizcesi ve Japonca lisanlarında mevcut olacak ve öteki lisanlar için takviye ilerleyen aylarda eklenecek. Firmanın da belirttiği üzere bu özellik, uygulamanın erişilebilirliği için yayımlanan birinci özellik değil. Öbür özelliklerin ortasında animasyonlu küçük fotoğraf, görüntülerinin ışığa karşı hassas epilepsiyi tetikleyebilecek tesirler içerdiğine karşı geliştiricileri uyaran bir hatırlatıcı ve bir yazıdan-konuşmaya özelliği bulunuyor.

TikTok uygulamaya yeni özellikler eklemeye devam ediyor ve bunların ortasında, geçtiğimiz ay platform üzerinde “nezaketi” arttıran özelliklerin eklenmesi de bulunuyor. Bir özellik, yaratıcıların yorumları filtrelemesine müsaade verirken bir oburu da kullanıcıların “uygunsuz yahut kibar olmayan” yorumlarını tekrar düşünmelerini öneren bir açılır bildirim ile ihtarda bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı