Online Oyunlar

The Elder Scrolls VI’yı Bekleyen PlayStation Oyuncularına Makûs Haber

Microsoft ve Sony ortasındaki rekabet, yeni jenerasyon oyun konsolları tarafında olduğu üzere oyun stüdyoları alanında da sürüyor. PlayStation 5 ve Xbox Series X‘in yakında satışa çıkmasını beklerken, 2 taraftan da farklı duyurular geliyor. Sony Türkiye, PlayStation 5’i 8.200 TL fiyatla satışa sunacağını açıklarken, Xbox Series X şu an daha değerli pozisyonda kaldı. Lakin elbette ikisi ortasındaki kora kor çabayı her 2 oyun konsolu da piyasaya çıktığında göreceğiz.

Şimdiyse, geçtiğimiz günlerde Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax Media’yı satın alan Microsoft’tan enteresan bir çıkış daha geldi. Xbox’ın işvereni Phil Spencer, kendisiyle yapılan bir söyleşide artık Bethesda oyunlarının PlayStation’a çıkmasına gerek olmadığını söyledi.

Bilindiği üzere Bethesda şu sıralar The Elder Scrolls VI üzerinde çalışıyor. Ama satın alımın akabinde The Elder Scrolls VI’nın da sadece Xbox’a özel olması şiddetle olası. Söyleşide bu soruyu da yanıtlayan Spencer, yaptıkları satın alımda harcadıkları 7.5 milyar doların telafisinin bu oyuna bağlı olmadığı söylerken The Elder Scrolls VI’nın PlayStation platformunda yer almayacağının da işaretini vermiş oldu.

Spencer röportajda ayrıyeten “başka oyuncuların bu oyunları oynamalarını engellemek istemediklerini, tersine daha fazla insanın oyun oynayabilmesini istediklerini” de söyledi. Spencer’ın birebir röportaj içinde çelişen değişik açıklamalar yapması, hususun hala netlik kazanmadığını gösteriyor. Bakalım The Elder Scrolls VI, PlayStation’a çıkacak mı, yoksa Xbox özel oyunlarından biri mi olacak…

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Şanlıurfa merkezden ben Mehmet Kaya. Mrb sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, teşekkürler 22-10-2020 04:38:41

  2. Şırnak merkezden ben Duru Güneş. Merhaba herkese paylaşımın inan ki hoşuma gitti, tebrikler 22-10-2020 09:09:03

  3. Bolu merkezden ben Nisan Duru Akça. Merhaba herkese web siten vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 15-12-2020 01:23:09

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı