PlayerUnknown's Battlegrounds

Tatil Molası: Tahpur Yaylası Vlog

Whatsapp’ta PaylaşTwitter’da PaylaşFacebook’ta PaylaşLinkedin’de Paylaş

Bir Rizeli olarak bu yıl Ali’yi memleketime davet ettim ve oranın hoşluklarını görme bahtı elde ettik. Rizeli’yim dediğime bakmayın, ben de gitmeyeli 15 sene olmuş, lisana kolay. Rize’de fotoğrafta gördüğünüz konutumuzda konakladık. Ahşap konutta konaklamak gibisi yok. Üzerine de bol bol oksijen, demeyin keyfinize! Öte yandan köy başka, yayla farklı. Biz de bu bağlamda bir sabah erkenden kalktık, mükellef bir kahvaltıdan sonra da Tahpur Yaylası’nın yolunu tuttuk.

Yayla, 3000 metre yüksekte yer alıyor ve gitmek doğal olarak biraz sürüyor. Yolun durumuna bağlı olarak bizim köyümüzden yaklaşık 2~3 saate ulaşmak mümkün. Çayeli’nden yola çıkarsanız üç saat garanti diyebiliriz. Tabi dilerseniz aracı süratli kullanabilirsiniz lakin sıhhatiniz için bunu pek önermem çünkü yol genişliği ve görüş arası buna müsait değil. Birçok virajda korna çaldık ve birden çok sefer karşıdan araç geliyordu.

Seyahatin sonunda Baldaş dağı karşınıza çıkacak. Dağı ileri geçtiğinizde ise Tahpur Yaylası’na ulaşabilirsiniz. Evvelce yol bu civarda bitiyordu ancak artık daha da ileriye gidiyor. Bu etaptan sonra keşfetmek artık size kalmış. Dikkat etmeniz gereken en değerli şey ise güneş kremi. Hava çok sıcak olmasa da, güneş yakmıyor üzere gelse de sonraki gün durum hiç de o denli olmuyor. Bu bağlamda tedbirinizi almanızda yarar var. Ve son olarak, yaylalarımızı pak tutalım!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı