Ücretsiz Oyunlar

Taşınabilir Ortamda İnterneti Paylaştıran Aygıt Zyxel WAH7601 İncelemesi

Zyxel’in WAH7601 kod ismiyle isimlendirdiği bu taşınabilir router’ı tam olarak yalnızca hotspot özelliğine dayalı bir eser. Tek işi bu. Yani çalışırken tıpkı anda öteki pek çok iş ile meşgul olan bir telefon ile kıyaslandığında, daha kesin bir performans elde etmenizi sağlıyor. Çünkü telefonunuzun hostpot özelliğini açtığınızda, mesela geride size WhatsApp‘tan bir görüntü belgesi geldiğinde yahut yüksek kapasiteli bir evrak indirmeye çalıştığınızda, dolayısı ile telefonunuzun taşınabilir internetine bağladığınız öbür aygıtların da internet kalitesi ister istemez düşüyor. Ayrıyeten bir de zati halihazırda telefonların günü kurtarmaya çalıştığınız kısıtlı pil ömrü de düşünüldüğünde, şayet gayeniz tertipli ve performanslı taşınabilir internet paylaşımında bulunmaksa, bu tip bir aygıt edinmeniz en mantıklı olanı.

Piyasada bu tip taşınabilir hotspot özelliği gösteren pek çok aygıt var, en yenilerinden biri ise Zyxel WAH7601 oluyor. Kullanımı hayli kolay. Aygıtın içine taşınabilir data çizgisi tarifli bir SIM kart takıyor, aygıtı çalıştırıyor ve bağlanıyorsunuz, hepsi bu kadar.

Bu minik aygıt 10 adede kadar etraf aygıtına irtibat dayanağı sağlayabiliyor. 150 Mbps‘e kadar indirme ve 50 Mbps‘e kadar yükleme suratları sağlayan aygıt, bu kıymetlerle de günümüz gereksinimlerini karşılayacak düzeyde bir temas performansı sağlayabiliyor.

4G sınırları destekleyen Zyxel WAH7601 içinde 2000 mAh kapasitesinde bir batarya bulunuyor. Bu batarya ile 8 saate kadar kesintisiz paylaşım sağlayabiliyorsunuz. Süreyi uzatmak için ise, bu aygıta bağlayacağınız minik bir taşınabilir şarj aygıtı kâfi oluyor.

Tasarım açısından ise çok cazip olmadığını söylemek lazım. Piyasada daha albenili modeller var, lakin bu fiyatı yükselten bir etken oluyor doğal ki; burada seçim size kalmış. Plastik gereçten oluşan aygıtın, ön yüzünde 4 bildirim LED‘i, geride ise microUSB girişi yer bulunuyor. Yan tarafında da güç butonu ile WPS düğmesini görebiliyorsunuz.

Sonuç

Sonuç olarak Zyxel WAH7601, işini uygun halde yapan bir aygıt oluyor. Performansıyla şad eden, etraf aygıtlara data transferini uygun halde yapabilen kolay bir aygıt olan Zyxel WAH7601, bilhassa seyahatlerde internete bağlı durumda tutması gereken birden çok aygıtı olanlara yahut sabit internet sınırı yerine taşınabilir tahlil arayanlara âlâ bir alternatif oluyor. Alışılmış bir de işin tatil boyutu var. Mesela yazlığınızda mahallî bir internet çizgisi yoksa, bu aygıt işinizi çok rahat görecektir.

Zyxel WAH7601’in şu an piyasada 459 TL fiyatla bulunabildiği bilgisini de verelim.

CHIP Online Notu: %85

+ Pratik tahlil
+ 10 aygıta kadar ilişki dayanağı
+ 8 saate kadar pil performansı

– Plastik materyal

Zyxel WAH7601 Alternatifleri Neler?

Zyxel WAH7601’e daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak Huawei Vınn Mobile Wifi E5576-320 modeli de kıymetlendirilebilir.

Kimler Zyxel WAH7601 Satın Almalı?

Güzel bir 4G Mobile Wi-Fi Router’a gereksiniminiz varsa, Zyxel WAH7601 işinize yarayacaktır.

Zyxel WAH7601 Teknik Özellikleri

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Burdur merkezden ben Ahmet Bayrak. Selam web siten inanki ilgi uyandırıcı, tebrikler 02-09-2020 22:11:22

  2. Bursa merkezden ben Diyar Acar. Selam herkese web siten cidden iyi, tebrikler 10-01-2021 15:28:20

  3. Sinop merkezden ben Ahmet Bayrak. Selam sayfa süper ötesi iyi, face de paylaştım 09-02-2021 03:18:42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı