Haberler

Steam Deck ile Hafıza Kartından Oyun Oynamak Mümkün Olacak

Valve, geçen hafta Nintendo Switch gibisi taşınabilir oyun konsolu olan Steam Deck‘i oyuncuların beğenisine sunmuştu. Bu konsolun fiyatı 399 dolardan başlıyor lakin sadece 64 GB dahili depolama alanı sunulacak. En kıymetli sürüm ise 512 GB kapasite sunuyor ve fiyat 649 dolara çıkıyor.

512 GB’lık depolama küçümsenemez lakin günümüz oyunlarını göz önüne aldığımızda o kadar da yüksek bir alan sayılmaz. Neyse ki Steam Deck’in tüm sürümleri ayrıyeten genişletilmiş depolama için bir microSD kart yuvasına sahip olacak. Pekala oyunları hafıza kartından çalıştırmak mümkün mü?

Bu soru kısa bir müddet evvel Valve mühendisi Lawrence Yang‘a soruldu. Yang, oyunların dahili depolamadan daha süratli yükleneceğini doğruladı, lakin SD kartın da bu noktada kullanılabilir olduğunu söyledi. Valve mühendisi, IGN’nin Steam Deck için hazırladığı demo videosuına atıfta bulunarak “IGN geldiğinde, denedikleri tüm oyunlar bir microSD kartla oynandı” diye ekledi.

Bu ortada hatırlatalım. Deck içerisinde M.2 2230 form faktöründe NVMe SSD’ler yer alıyor. Valve önermese de muhtemelen bu şoförleri değiştiren oyunseverler olacak.

Bildiğiniz üzere Steam Deck’in ön siparişleri alınmaya başladı ve talebin bir oldukça yüksek olduğu görülüyor. Bunu fark eden karaborsacılar ise konsolları şimdiden 4000-5000 dolar üzere fiyatlarla satışa çıkarmaya başlamıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

15 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı