Steam

Starfield, Xbox Series X/S ve PC’ye Özel Olacak

Berhesda Softworks Kıdemli Lider Yardımcısı Pete Hines, Starfield’ın sadece Xbox konsolu için faal olacağını duyurdu. Hines, hüsrana uğrayan PlayStation kullanıcıları için ise üzgün olduğunu söylüyor. Hines’dan, GameSpot ile yaptığı bir röportajda Starfield ve birtakım Bethesda oyunları hakkında yorum yapması istenmiş. Hines da stüdyonun Microsoft tarafından satın alınmasından sonra bahsi geçen oyunların Xbox’a özel hale geldiğini bildiriyor.

Bethesda’nın yaklaşmakta olan oyunlarını bekleyen PlayStation kullanıcıları durumdan pek mutlu değil. Pete Hines da bunun hayal kırıklığı yaratacağını kabul ediyor ve kullanıcılardan özür diliyor. Hines, GameSpot’ta yaptığı röportajda, “Yaptığımız şeylerin büyük bir hayranıysanız ve yaptığımız bir oyun artık platformunuzda bulunmuyorsa, mutsuz yahut kızgın olup olmadığınızı anlayabiliyorum. Anlayabiliyorum zira, bunların hepsi gerçek hisler ve hayal kırıklıkları.” diyerek kullanıcıların reaksiyonlarını doğal buluyor.

Bethesda oyunları, ekseriyetle en uygun tecrübesi PC’de sunuyor. Fakat şirket, uzun müddettir çok platformlu bir geliştirici olma unvanını da taşımakta. Bununla birlikte, Microsoft’un ZeniMax Media’yı 7,5 milyar dolara satın aldığı, gişe rekorları kıran satın alma sürecinin akabinde ZeniMax’in oyunlarının Xbox ve PC’ye özel olup olmayacağı konusunda sorular bulunuyordu. E3 aktifliği de kelamı geçen oyunların sırf Microsoft platformlarına geleceğini gösteriyor üzereydi. Bugün artık, durumun hakikaten de bu türlü olduğunu görebilmekteyiz.

Son olarak Starfield’ın, Bethesda’nın 25 yıldır birinci yepyeni RGP oyunu olduğunu belirtelim. Oyunun direktörü Todd Howard, oyunu uzayda geçen Skyrim olarak nitelendiriyor. Bununla birlikte oyunun, bilim kurgu üzerine konseyi olmasına karşın gerçekliğe dayanacağına da vurgu yapıyor. Oyunun fragmanını aşağıdaki görüntüden izleyebileceğinizi de ekleyelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı