Online Oyunlar

Sony’nin Son Adımı, Daha Fazla PlayStation Özel Oyununu PC’ye Getirebilir

Sony Interactive Entertainment, Returnal’ın geliştiricisi Housemarque’ı PlayStation Studios’a dahil ettiğini açıklamasından yalnızca birkaç gün sonra, bu sefer Hollanda merkezli geliştirici Nixxes Software’i satın aldığını açıkladı. 90’ların sonunda kurulan şirket, ekseriyetle Square Enix oyunlarını daha fazla platforma taşıması (port etmesi) ile tanınmıştı.

Şirketin PC’ye aktardığı oyunlar ortasında, Legacy of Cain üzere klasikler ve son periyodun Marvel’s Avengers’ı da bulunuyor. Ayrıyeten Crystal Dynamic’in Tomb Raider oyunlarına ve Eidos Montreal’in Deus Ex serisine de farklı platformlara taşınmaları için dayanak verdi.

PlayStation Studios lideri Hermen Hulst, bu satın almayla ilgili olarak “Nixxes’e büyük hürmet duyuyorum ve bu çok tecrübeli takımın SIE’deki birinci sınıf geliştirme topluluğunun bir kesimi olacağı için heyecanlıyım. Oyunları geliştirmek ve oyuncular için mümkün olan en âlâ tecrübesi sunmak için bir tutkuları var. Nixxes, PlayStation Studios’taki herkes için güçlü bir varlık olacak ve gruplarımızın en kıymetli gayelerine, yani en yeterli formda eşsiz PlayStation içeriği oluşturmaya odaklanmasına yardımcı olacak” diyor.

Nixxes’in kurucusu ve kıdemli yöneticisi Jurjen Katsman ise şunları söyledi: “Çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyoruz. Teknik ve geliştirme uzmanlığımızı PlayStation Studios üzere bir merkeze getirmek için çok heyecanlıyız. En yüksek performansı sunmak için kesimdeki en yetenekli takımlardan kimileriyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Her ne kadar açıklamaların odağında PlayStation bulunsa da, bu satın almanın Sony’nin PC’ye verdiği değeri daha da besbelli hale getirdiğini düşünüyoruz. Çünkü Nixxes, üstte da söylediğimiz üzere, oyunları platformlar ortasında taşımasıyla ünlü bir isim. Bu yüzden, daha fazla PlayStation özel oyunun PC’ye gelmesini bekleyebiliriz.

Sony’nin daha evvelki satın alımlarında olduğu üzere, mutabakatın finansal detayları kamuoyuna açıklanmadı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı