Steam

Sony, PS5 DualSense İçin Yeni Renk Seçenekleri Sunabilir

Dahili bir Sony kaynağından bilgi aldığını tez eden İspanyol medya portalı Area Jugones’e nazaran, biri kırmızı – siyah dizaynlı, başkası gri – siyah dizaynlı iki yeni DualSense modeli tanıtılacak. Area Jugones, kendi sitesinde bu iddiayı yayınladı ve argümanını desteklemek için kendi modellediği bir PS5 DualSense imajını de sitesine ekledi. Lakin, bu imaj de 3 boyutlu bir çizim olmaktan fazlası değil.

Sitede yapılan açıklama şöyle; “Veriler bize, şirkette dahili irtibatları olan bir kaynaktan geliyor ve esasen Sony’nin kırmızı ve siyah renklere sahip bir PS5 DualSense varyantını ve siyahı gri ile birleştiren öteki bir modeli piyasaya süreceğini garanti ediyor”. Area Jugones’in daha evvel de misal durumlarla ilgili bilgi sızdırdığını düşünecek olursak, bu tezlerin da gerçek olması mümkün. Fakat şimdi resmi bilgilerin bulunmadığını da belirtmek gerekir.

Sony, PS5 DualSense denetleyicisini geçen yılın Nisan aylarında tekrar ortaya çıkarmıştı. Denetleyici, dokunsal geri bildirim teknolojisi ve uyarlanabilir tetikleyiciler sunuyor ve otoritelere nazaran Sony’nin yeni jenerasyon konsolunun getirdiği en uygun yeniliklerden biri olarak bedellendiriliyor. SIE Lideri ve CEI’su Jim Ryan geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada “DualSense, evvelki denetleyici tekliflerimizden radikal bir sapmayı işaret ediyor ve PS5 ile jenerasyonlar ortası bir sıçrama yapma konusunda ne kadar güçlü hissettiğimizi gösteriyor” demişti. PS5 DualSense için yapılan yorumlara baktığımızda şirketin, bu maksat için yanlışsız yolda olduğunu söylemek mümkün.

Son olarak, resmi açıklama gelmediği sürece bu bilginin bir sav olduğunu tekrardan belirtelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı