Online Oyunlar

Sony, PlayStation 5’e Özel Yeni PlayStation VR Başlığını Duyurdu

Sony, PlayStation 5’i duyurduktan sonra bir duyuru da PlayStation VR sahiplerine yapmıştı. Halihazırda PlayStation VR’ı olan kullanıcılara, satın aldıkları PlayStation 5’leriyle kullanabilmeleri için fiyatsız kamera adaptörü vereceğini müjdeleyen Sony, bu hizmetini de küresel dayanak sayfasından başlatmıştı. Fakat elbette şirket öte yandan yalnızca PlayStation 5’e özel bir PlayStation VR sanal gerçeklik başlığı da üretecekti ve o duyuruyu da sonunda resmiyete döktüler.

Sony Interactive Entertainment kıdemli lider yardımcısı Hideaki Nishino yaptığı duyuruda, “Hayranlarımızın PlayStation ile eş manalı eşsiz tecrübeler yaşamaya devam edebilmesi için yeni VR sistemimizde yenilikler yapmaya devam ediyoruz,” derken, çözünürlük ve görüş alanında her şeyi geliştirecek yeni kuşak bir VR sistemi geliştirdiklerini açıkladı.

PlayStation 5’e özel geliştirilen bu yeni PlayStation sanal gerçeklik başlığı, PS5’e tek kablo ile bağlanabilecek ve böylelikle kablo karmaşası en aza indirgenecek. Sony, bununla da kalmamış ve yeni jenerasyon PS VR için yeni bir VR kontrolörü projelendirmiş. Kötü  haber şu ki, proje hala geliştirilme etabında ve yeni jenerasyon PlayStation VR ve bahsi geçen kontrolöre ilişkin rastgele bir imaj bile paylaşılmış değil. Hideaki Nishino da aslında bu yeni aygıtların 2021 yılında gelmeyeceğini doğruladı. Muhtemelen Sony’nin gelecek PS VR sanal gerçeklik başlığını 2022 yılında göreceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı