Android

Snapdragon 895 Serisinin Üretimi Samsung ve TSMC Ortasında Bölünecek

Dünyanın önde gelen yonga üreticilerinden biri olan Qualcomm, bildiğiniz üzere bir müddettir yeni kuşak Snapdragon 800 serisi işlemciler üzerinde çalışıyor. 4nm fabrikasyon süreciyle geliştirildiği tabir edilen bu işlemcinin de Snapdragon 895 olarak isimlendirileceği bildiriliyor.

Qualcomm’un yeni kuşak amiral gemisi işlemcisiyle birlikte nasıl bir performans artışına imza atacağı merak edilirken bugün dalın sağlam isimlerinden biri olan Ice Universe, Snapdragon 895 serisinin üretimiyle ilgili birtakım kıymetli bilgileri kullanıcılarla paylaştı.

Ice Universe’nin servis ettiği bilgilere nazaran Snapdragon 895 işlemcisi Samsung tarafından üretilecek ve bu işlemci de daha evvelden belirtildiği üzere 4nm üretim teknolojisine ev sahipliği yapacak. Bunun dışında Qualcomm’un Snapdragon 895+ (Plus) modeli üzerinde de çalıştığını tabir eden kaynak, bu işlemcinin de TSMC tarafından üretileceğini bildiriyor.

Şimdilik, Snapdragon 895 özellikleri hakkında net bir bilgi paylaşılmadı. Lakin, Samsung’un birinci kuşak 4nm üretim süreciyle üretilecek olan amiral gemisi işlemcinin, yeni Qualcomm X65 5G modemini de bünyesinde barındıracağı söyleniyor.

Bu modemin de 10 Gbps’ye kadar kablosuz indirme suratını kullanıcılara sunacağı lisana getiriliyor. Bunun haricinde Snapdragon 895’in Arm Cortex V9 mimarisini temel alacağı ve Adreno 730 GPU’suna da konut sahipliği yapacağı sav ediliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı