Steam

Samsung’dan, Android 7 ve Öncesini Kullanan Galaxy Telefonlara Berbat Haber

Eski Samsung Galaxy akıllı telefonlarda Samsung Health uygulamasını kullananlar, kendilerine alternatif bir uygulama aramaya başlayabilir. Zira firma, Android 7 ve daha düşük aygıtlar için uygulama dayanağını 22 Mart tarihi itibariyle sonlandırmaya başlayacak. Yani, şayet hala Samsung Galaxy S5, Galaxy Note 5 yahut Galaxy A3, A5 yahut A7 tabletlerinden birini kullanıyorsanız Samsung Health uygulaması takviyesinin sonlandırılmasından etkilenmeniz kelam konusu.

Ayrıntılar, SamMobile tarafından fark edilen bir ekran manzarasında belirtilmiş durumda ve bu ekran imgesinde Samsung, Samsung Health uygulamasının tüm özelliklerinden faydalanmaya devam etmek için kullanıcıları Android 8 yahut daha yüksek bir sürüme güncellemeye yahut yeni bir telefon almaya teşvik ediyor.

Şimdi aygıtlarını değiştirmek istemeyen kullanıcılar için ise durum biraz karışık. Samsung’un belirttiği üzere Health uygulaması Android 7 ve altında varlığını sürdürmeye devam edecek lakin “daha fazla dayanak olmadan hudutlu hizmet ve özellik ile” çalışacak.

Samsung’un bu iletisi, kullanıcıları Health uygulaması bilgilerini yedekleyerek eski Galaxy akıllı telefonlar için dayanağın sonlanması sırasında yaşanabilecek bilgi kayıplarından kaçınmalarını hatırlatıyor.

Şayet hala bir Android 7 akıllı telefon kullanıyorsanız ve uygulamayı sıklıkla kullanıyorsanız aygıtınızı değiştirmeyi düşünmenizde yarar olabilir. Lakin şayet uygulama sizin için çok kıymetli değilse, Samsung Health’in güncellenmiş özellikleri olmasa da telefonunuz hala olması gerektiği üzere çalışacağından dolayı çok büyük bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı