Haberler

Samsung Yeni Yüksek Çözünürlüklü Monitör Serisini Piyasaya Sürüyor

Samsung Electronics, 2021 model yüksek çözünürlüklü monitör serisini duyurdu. Bu yılın modelleri, gelişmiş ergonomik dizaynla gerçeğe yakın imaj kalitesi ve daha fazla kullanım kolaylığı sunuyor. Yeni monitör serisi, tüm çalışma ortamlarına ve meskenlere eksiksiz ahenk sağlıyor.

Samsung, eksiksiz imaj kalitesinin yanı sıra rahat ve ergonomik tasarım arayan günümüz işletme ve tüketicilerinin gereksinimlerini karşılamak maksadıyla S8, S7 ve S6 olmak üzere üç başka seride toplam 12 yüksek çözünürlüklü monitör modelini piyasaya sürüyor. Tüm modeller, canlı ve hareketli manzara kalitesi için 1 milyarın üzerinde rengin görüntülemesini sağlayan HDR10 teknolojisine sahip. Profesyonel çalışma ortamları için tasarlanmış 178 derecelik geniş görüntüleme açısıyla ekranlar; canlı renkler, imaj netliği ve her açıdan kusursuz bir izleme tecrübesi sunuyor.

Samsung Electronics Görsel Ekranlardan Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Hyesung Ha, mevzuyla ilgili açıklamasında, “Daha yüksek çözünürlüklü monitörlere olan talep artmaya devam ediyor. Biz de Samsung olarak müşterilerimizin gereksinimlerini karşılayan yeni eserlerle bu pazarda öncülük etmeye devam ediyoruz. Yüksek çözünürlüklü monitörlerden oluşan 2021 monitör serimiz, göz kamaştıran manzara kalitesi sunuyor. Gelişmiş performansının yanı sıra etrafa hassas aerodinamik dizaynıyla kullanım rahatlığı sağlıyor.” dedi.

Serideki tüm monitörlerin, dalda bir birinci olarak TUV Rheinland tarafından verilen “Akıllı Göz Koruma” sertifikası da bulunuyor.  Uyarlanabilir İmaj özelliğine sahip göz muhafaza teknolojisi, oda şartlarına nazaran parlaklığı ve renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayarak imaj kalitesini tüm izleme ortamlarına uygun olarak optimize ediyor. Bu sayede monitörler izleme ortamından bağımsız olarak en rahat izleme tecrübesini sunuyor, uzun vadeli kullanım sonrasında dahi göz yorgunluğunu azaltıyor. Monitörler ayrıyeten göz yorgunluğuna neden olan mavi ışık emisyonunu azaltan özel bir göz müdafaa modunun yanı sıra ekranda oluşabilecek ışık titremelerine karşı gözleri koruyan Titreşimi Azaltma (Flicker Free) özelliğine de sahip.

Yeni eser serisi parlak ve canlı imaj kalitesini korurken siyah kısımların parlaklığını otomatik olarak ayarlayarak güç tüketimini %10’a kadar azaltan “Eco Saving Plus” teknolojisiyle güç verimliliği konusunda da birçok kurumdan onay aldı. Sertifikasyonlar ortasında İsveç Profesyonel Çalışanlar Konfederasyonu’nun (TCO) yeni kuşak sürdürülebilir eserler sertifikası, elektronik eserler için Elektronik Eser Çevresel Kıymetlendirme Aracı (EPEATeko etiket sertifikası ve güç tasarrufu sağlayan eserler için Energy Star sertifikası bulunuyor.

S8: Ergonomik dizaynda üstün görsel kalitesi

Yüksek çözünürlüklü monitör serisinin amiral gemisi modeli olan S8, hem işletmeler hem de yaratıcı profesyoneller için en kritik özelliklere sahip. Ultra Yüksek Çözünürlük (UHD) sağlayan modelin 27 inç ve 32 inç seçenekleri mevcut. UHD ve 1 milyarın üzerinde renk dayanağının yanı sıra S8 modeli daha canlı içerikler için %99 sRGB renk gamı da sunuyor.

S8 modeli USB-C tipi ilişki noktası aracılığıyla 10 Gbps suratında bilgi iletimi sağlarken S80UA sayesinde 90W’a kadar şarj özelliği sağlıyor. S8 ayrıyeten üst seviye ve çok istikametli kullanım sunmak için USB 3.0 ve bir USB hub dâhil olmak üzere çeşitli temas özellikleri de bulunduruyor. Düz ve çerçevesiz dizaynıyla üst seviye konfor sağlarken çerçevesiz yapısı sayesinde çift monitör kullanımında dikkatin dağılmasını en aza indiriyor. Görüntü Elektronik Standartları Birliği (VESA) montaj uyumluluğu ve Yüksekliği Ayarlanabilir Stant (HAS) sayesinde, kullanıcıların monitörlerini her türlü ortama ahenk sağlayacak halde monte etmelerine imkan tanıyan çeşitli eğme, döndürme ve pivot denetim imkanları sunuyor. İnce metal standı ve inceliğiyle çalışma masasında daha az yer kaplayarak daha derli toplu bir çalışma alanı elde edilmesini de mümkün kılıyor.

S7 ve S6: “Sade ve tüm ortamlar için kusursuz”

Tıpkı S8 Serisi’nde olduğu üzere S7 Serisi monitörler de 27 inç ve 32 inçlik boyutları, ultra ince standı, 178-derece geniş açıda görüntüleme paneli ve canlı renk gamıyla UHD çözünürlük seviyesi sağlıyor. Neredeyse çerçevesiz ekran tasarımı ve uyumlu ekran eğim işlevi sayesinde kullanıcılar çalışmalarına daha kolay odaklanabiliyor.

S6 Serisi; 34’’, 32’’, 27’’ ve 24’’ ekran boyutu seçenekleriyle satışa sunuluyor. QHD (2.560×1.440) çözünürlüğünün yanı sıra PBP (Yan Yana Resim) ve PIP (Resim İçinde Resim) özelliklerini de destekleyerek kullanıcıların birden fazla çalışmayı problemsiz ve verimli bir halde yürütebilmesini sağlıyor. S60UA monitörler çoklu ekran ve ekran bölme özelliklerini etkinleştiren “Daisy Chain” teknolojisinin yanı sıra LAN kablosu takviyesi (RJ45 uyumluluğu) sağlayarak monitörü bir Dock İstasyonuna dönüştürüyor. Yerleşik Wake On Lan (WOL) işlevi, bağlı bir bilgisayarın güç kaynağının bir diğer aygıt üzerinden alınabilmesini sağlıyor.

34 inç S65UA Ultra Geniş Dörtlü Yüksek Çözünürlüklü (UWQHD) monitör, 1000R kavis özelliğiyle, optimum çoklu vazifeler için 21:9 en-boy oranıyla üretkenliği daha da artırıyor. S6 Serisi ayrıyeten kişiselleştirilebilir çevirme, eğme ve döndürme fonksiyonlarıyla kullanıcıların ekranı döndürerek, hatta dikey-yatay modlar ortasında geçiş yaparak, kusursuz görüntüleme açısını bulabilmesine imkân veriyor.

Samsung’un yüksek çözünürlüklü monitör serisi; çeşitli model, boyut seçenekleri ve özelliklerle satışa sunuluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı