Android

Samsung Galaxy Z Fold 3, S-Pen Pro Takviyesiyle Gelecek

Samsung, Galaxy S21 serisi ile birlikte S-Pen Pro’yu duyurmuş, yeni eserin yıl içerisinde geleceğini söylemişti. Lakin şirket, o vakitten beri bu mevzuda epeyce sessiz ve S-Pen Pro da şimdi piyasaya çıkmış değil. Bununla birlikte, kalem için yakın vakitte yapılan bir FCC başvurusu, kalemin sadece yaklaşmakta olduğunu doğrulamakla kalmıyor, birebir vakitte Samsung Galaxy Z Fold 3’ü de desteklediğini bildiriyor.

Şimdi piyasaya sürülmemiş olan S-Pen Pro, FCC tarafından EJ-P5450 model numarasıyla onaylanmıştı. Rastgele bir eser için FCC başvurusu, ekseriyetle eserin yolda olduğunu ve yakın vakitte piyasaya sürüleceğini gösterir. Bu nedenle S-Pen Pro’nun, Ağustos ayında Galaxy Z Fold 3 ile birlikte piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz. Bu durum, Galaxy Z Fold 3’ün S-Pen’i destekleyeceğini öne süren son söylentilerle de örtüşüyor. Ayrıyeten, Evan Blass tarafından paylaşılan aygıtın sızdırılan manzaralarında de üst tarafta “Fold Edition” yazan kısmın yanında S-Pen’in de gösterildiğini belirtmekte yarar var.

S-Pen Pro, USB-C ile şarj edilen bir bataryaya sahip olacak. Samsung’un 11 Ağustos’taki Galaxy Unpacked aktifliği sırasında piyasaya sürmesi mantıklı bir beklenti olsa da, şirketin kalemi başka olarak piyasaya sürme ihtimali bulunduğunu da belirtelim.

Son olarak FCC evrakında yer alan etikete nazaran S-Pen Pro’nun uyumlu olduğu aygıtlar şu formda;

  • Galaxy Note 10 Lite (muhtemelen Note 10 ve Note 10+)
  • Galaxy S21 Ultra 5G
  • Galaxy Note 20 Duo
  • Galaxy Tab S7 serisi
  • Galaxy Tab S6
  • Galaxy Z Fold 3 5G
Etiketler

İlgili Makaleler

16 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı