Haberler

Samsung, Galaxy A52 ve Galaxy A72 Modellerini Tanıttı

Samsung Electronics, güçlü inovasyonu herkes için erişilebilir kılan Galaxy A52 ve Galaxy A72 modellerini tanıttı. Bugünün gereksinimlerine uygun olarak geliştirilen yeni Samsung Galaxy A52 ve Galaxy A72, kullanıcılarının taşınabilir tecrübesini bir adım öteye taşımak için inovatif teknolojilerle donatılmış. Galaxy A Serisi; Galaxy Buds Pro ve Galaxy SmartTag üzere eser ve servislerin yanı sıra Galaxy Tabletleri üzere geniş bir kategoriyi de içine alan kapsamlı bir Galaxy ekosistemine erişim sunarak taşınabilir tecrübesi bir adım öteye taşıyor.

Samsung Electronics Taşınabilir Dünya Lideri ve CEO’su Dr. TM Roh yaptığı açıklamada, “Samsung olarak tüketicilere en çok istedikleri ve gereksinim duydukları şeyleri sunmak için çalışıyoruz. Bu nedenle, Galaxy A Serisi’nin yeniliklerini herkes için erişilebilir kılmak gayesiyle yola çıktık. Galaxy A52 ve Galaxy A72, Galaxy’nin marka ideolojisinin hakkını vererek en son yenilik, hizmet ve özellikleri erişilebilir fiyatla tüketicilere sunuyor.” dedi.

Farkını ortaya koyan kamera özellikleri

Heyecan uyandıran yeni kamera özellikleriyle kullanıcılar artık daha eğlenceli ve çok taraflı fotoğraf ve görüntüler çekmenin keyfine de varabiliyor.

Kamera tecrübesi: 64MP yüksek çözünürlüğe sahip ana kamerası ve çok istikametli dörtlü art kamerası, canlı ve keskin fotoğraf ve görüntüler çekilmesini sağlıyor. Kullanıcılar en hoş anları 4K görüntü kalitesiyle çektikten sonra, 4K Görüntüden Fotoğraf özelliğini kullanarak 8MP’ye varan yüksek çözünürlüklü imgeler elde edebiliyor. Sahne Optimizasyonu özelliği de yapay zekâ takviyesiyle yemek, görünüm ve evcil hayvan üzere 30’un üzerinde görsel ve art plan seçeneğiyle en âlâ ayarda çekim yapılmasını sağlıyor.

Galaxy A72 kamera özellikleri

Galaxy A52 ve A52 5G kamera özellikleri

Her ışıkta net manzara: İster en son dans trendleri olsun ister hareketli kaykay imajları çekilsin, OIS (Optik Manzara Sabitleyici), fotoğraf ve görüntülerin keskin ve sabit olmasını sağlıyor. Böylece değerli anlar düşük ışıklı ortamlarda dahi net fotoğraflanabiliyor. Gece modu, çoklu çerçeve sürece özelliğini kullanarak karanlık ortamlarda keskin ve parlak manzaralar elde edilmesini sağlıyor.

Eğlenceli içeriklerAR Emoji ve My Filter özellikleri kullanılarak içeriklere tarz ve hareket katılabiliyor. Fun Mode sayesinde de, kamera uygulamasından içerik alırken artık Snapchat’teki AR Lensleri kullanılabiliyor.

Ekran ve tasarım

Samsung canlı ekranı ve şık dizaynıyla hem ergonomik bir tutuş tecrübesi sağlıyor hem de kullanıcılarının hayatına ahenk sağlayarak tarzlarının geliştirilmesine imkan tanıyor.

Daha parlak: Samsung’un Harika AMOLED ekranıyla kullanıcılar en sevdikleri içeriklerin keyfini çıkarıyor. Galaxy A52 ve Galaxy A72 aygıtlarda 90Hz ekran yenileme süratiyle, kaydırma tecrübesi artık çok daha başarılı. 800nit parlaklık kıymetiyle toplumsal medyada görüntü ya da imaj izlerken ya da ekranı kaydırırken açık havada dahi net bir görüntüleme sağlıyor.

Konforlu izleme: Samsung A Serisi telefonlar, sahip oldukları “Göz Sağlığı” sertifikasıyla kullanıcılarının göz sıhhatine dikkat ettiğini gösteriyor. Ayrıyeten göz yorgunluğunu azaltmak için geliştirilen “Göz Müdafaa Kalkanı” sayesinde, ekranın renk sıcaklığı kullanım alışkanlıklarına nazaran otomatik olarak ayarlanıyor.

Şık tasarım: Yeni Galaxy A Serisi’nin sade lakin fonksiyonel yeni dizaynında kamera yuvası daha az yer kaplarken, kenar kısımlarında yumuşak çizgiler kullanılıyor.

Daima temasSmartThings özelliği, akıllı mesken ortamında direkt Galaxy A Serisi akıllı telefon üzerinden, giyilebilir aygıtlar, tabletler, ferdî bilgisayarlar ve televizyonlar dâhil olmak üzere binlerce aygıta bağlanıp bu aygıtları uzaktan yönetebiliyor. Ayrıca SmartThings Find özelliği sayesinde eşleştirilmiş aygıtların yerinin detaylı talimatlar verilerek bulunmasını sağlıyor. Galaxy SmartTag Bluetooth bulucuya bağlı olmayan aygıtlara yahut eşyalara takıldığında kıymetli eşyaların kaybolmasının önüne geçiyor.

Kesintisiz müzik keyfi: Kullanıcılar, arkadaşlarıyla meskende antrenman yaparken, en yeni podcastleri birlikte keşfederken, birlikte müzik dinleyebiliyor. Music Share özelliği, telefonu oburunun Bluetooth hoparlöre bağlı olan aygıtıyla kolaylıkla eşleştirebiliyor, böylelikle hoparlör eşleştirmesine gerek kalmadan müziği paylaşmayı sağlıyor. Buds Together sayesinde de telefonlar eşleştirilebiliyor ve birden çok Galaxy Buds tıpkı anda bağlanabiliyor.

Kolay temas ve paylaşımSüratli Paylaşım özelliği sayesinde, boyut sınırlaması olmaksızın yakındaki öteki Galaxy aygıtlarına kolay kolay imaj ve görüntü gönderilebiliyor. Private Share ile kullanıcılar içeriklerini paylaşmak istediği şahısları ayarlayabiliyor, paylaşım yaptıktan sonra tek tuşla fotoğrafları ve görüntüleri kaldırabiliyor.

Kullanıcıların içi daha rahat: Galaxy A52 ve Galaxy A72 cihazlarının IP67 seviyesinde suya ve toza dayanıklılık özelliği sayesinde korkmaya gerek yok. Samsung’un şahsî bilgileri ve bilgileri gerçek vakitli olarak koruyan birinci sınıf güvenlik sistemi olan Samsung Knox muhafazasıyla kullanıcılar için kıymetli olan her şey inançta kalıyor.

Uzun saatler yeten pil gücü: Galaxy A52’nin 4.500mAh pili ve Galaxy A72’nin 5.000 mAh pili sayesinde  her iki telefon da sürat kesmek zorunda kalmadan kullanılabiliyor.

Üstün özellikler: Galaxy A52 ve Galaxy A72, stereo hoparlörler ve 1 TB’a kadar harici bellek ile donatıldı. Yine tasarlanan One UI 3 ile de suratı artırarak, dikkat dağıtıcı ögeleri azaltarak ve kıymetli bilgileri vurgulayarak daha sezgisel tecrübeler ve akıcı bir etkileşim sunuyor.

Sürdürülebilirlik: Samsung sürdürülebilirliği desteklemek gayesiyle eser, ambalaj ve operasyonlarını daima gözden geçiriyor. Galaxy A52 ve Galaxy A72 aygıtların ambalajlarında gereç azaltmak için hamur kalıp ve kağıt kullanılıyor.

Yazılım güncellemeleri: Galaxy A52 ve Galaxy A72 akıllı telefonlarda, yazılım güncellemeleri üç jenerasyon boyunca desteklenecek ve en az dört yıl boyunca tertipli olarak güvenlik sistemi güncellemeleri sunulacak.

Renk Seçenekleri

Galaxy A52; siyah, beyaz, mavi ve menekşe; Galaxy A72 ise; siyah, beyaz, mavi ve lavanta renk seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı