Haberler

RX 6600 XT’ye İlişkin Görseller ve Performans Testi Sızdı

AMD’nin RX 6600 ve RX 6600 XT ekran kartlarının 11 Ağustos’ta çıkış yapabileceğinden (link) kelam etmiştik. Artık ise PC Partner tarafından üretilen ve mühendislik örneği olduğu söylenen bir kart ile karşı karşıyayız. Ayrıyeten kimi performans datalarından de bahsediliyor.

Bu ekran kartı, büyük bir alüminyum soğutucu üzerine pozisyonlandırılmış çift fanlı bir soğutma tahliline sahip. Bununla birlikte kart dizaynına göz attığımızda daha bütçe odaklı bir model olduğu anlaşılıyor.

AMD Radeon RX 6600 XT, 2048 Akış İşlemcisine sahip ve Navi 23 GPU’ya dayalı orta segment bir grafik kartı olacak. GPU’ya 8 GB kapasiteye ve 128 bit bellek bilgi yoluna sahip GDDR6 belleklerin eşlik etmesi bekleniyordu. Böylece 8 GB bellek boyutu da eser etiketiyle birlikte onaylanmış oldu.

Yeni fotoğraflarla birlikte bir test sonucu da sızdırıldı. Ekran imajları, Çin dışında pek yaygın olarak kullanılmayan Ludashi isimli bir yazılımda RX 6600 XT’nin performansını gösteriyor. Bu noktada ekran kartının, rakibi GeForce RTX 3060 Ti’dan daha yüksek performans sunduğu söyleniyor. Hatta yeni piyasaya sürülen RTX 3070 Ti modelini bile geride bıraktığı görülüyor.

RDNA 2 tabanlı RX 6600 serisinin çok yakın olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Lakin test sonuçlarının doğruluğu konusunda biraz daha beklememiz gerecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

13 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı