Haberler

RTX 3090 Founders Edition, PC Kasasında Devasa Görünüyor

Bizi takip ettiyseniz, GeForce RTX 3080 kutu açılış görüntümüzü görmüşsünüzdür. RTX 3080’e bakış atsak da birisi çoktan RTX 3090‘ı kasasında kullanmaya başlamış. Chiphell’den gelen bir gönderiye baktığımızda bilgisayar kasasına yerleştirilmiş RTX 3090 Founders Edition modelini görebiliyoruz.

RTX 3090 boyutunun ne kadar büyük olduğunu daha evvel görmüştük. Ekran kartı standart ATX kasaya yerleştirilmiş ve tam 3 yuva birden kaplıyor. Referans tasarım ayrıyeten 31.3 cm uzunluğunda ve HDD yuvalarına kadar dayanmış görünüyor.

Tasarımı temel olarak RTX 3080’in bir ölçeği diyebiliriz. Founders Edition, 2 adet 8 pini 12 pine dönüştüren bir aparatla birlikte geliyor ve kartın tipik gücü 350W olarak derecelendiriliyor. RTX 3080’in 1.355 kg yükünde olduğunu biliyoruz. Bu nedenle RTX 3090 bundan çok daha ağır olacak ve PCI Express yuvalarını biraz esnetecek.

Özel tasarım RTX 3090 modellerini şimdi tam olarak göremesek de bu modeller de yüksek ihtimalle büyük boyutlarda olacak. Bu nedenle geniş ve ferah bir soğutmaya sahip olan kasa kullanmakta yarar var.

NVIDIA CEO’su Jensen Huang, açılış konuşmasında RTX 3090’ı “BFGPU” olarak nitelendirmişti. Bu muhakkak NVIDIA’nın şimdiye kadar ürettiği en büyük kart. Son olarak, yeni GPU’nun 24 Eylül’de satışa çıkacağını ve sürecin akabinde özel dizaynların geleceğini belirtelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı