Haberler

RTX 3080 Ti, 12 GB VRAM İle Gelebilir

NVIDIA’nın bir müddettir üzerinde çalıştığı RTX 3080 Ti modeli hakkında bugüne kadar birçok sızıntı yapıldı. Bu sızıntılarla birlikte birtakım teknik özellikleri ortaya çıkan RTX 3080 Ti’ın ayrıyeten 20 GB GDDR6X bellek ile bir arada geleceği de söylendi. Fakat, kısa bir mühlet evvel paylaşılan raporla bir arada NVIDIA’nın RTX 3080 Ti özellikleri üzerinde birtakım değişikliklere gittiğini gözlemlemekteyiz.

Daha evvelce yapmış olduğu sızıntılarla isminden kelam ettiren kopite7kimi isimli Twitter kullanıcısı, RTX 3000 serisinin yeni modelinin 20 GB yerine 12 GB GDDR6X bellek ile bir arada geleceğini söylüyor.

Bununla bir arada 10240 CUDA çekirdeğine ve 320W TDP pahasına mesken sahipliği yapacağı söz edilen modelin, özellikleri bakımından RTX 3080 ile benzerlik göstereceği de paylaşılan bilgiler ortasında yer alıyor. Birebir vakitte paylaşılan raporda, serinin yeni üyesinin Nisan ayında resmi olarak tanıtılacağının da altı bilhassa çiziliyor.

Şimdilik NVIDIA cephesinden bahisle ilgili rastgele bir resmi açıklama yapılmadı. Lakin, NVIDIA’nın kısa mühlet içerisinde kelam konusu model hakkında birtakım bilgileri kullanıcılarla paylaşması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı