Steam

RoboCop: Rogue City Duyuruldu

Terminator: Resistance ve Rambo: The Görüntü Game geliştiricisi Teyon tarafından Nacon Connect etkinliğinde yeni bir RoboCop oyunu duyuruldu. RoboCop: Rogue City isimli birinci şahıs nişancı oyunu, 1980’lerin büsbütün klasik RoboCop görünümüne bağlı kalan yesyeni bir öykü anlatacak.

Maalesef şu an için oyun hakkında pek fazla bilgi verilmiş değil ve kısa bir açıklama, birkaç ekran manzarası ve görüntü ile yetinmek zorundayız. Teyon oyun için “Efsanevi yarı insan yarı makine ve tümüyle polis kahraman olarak Eski Detroit’in cürmün kol gezdiği tehlikeli sokaklarına adalet getir. Bu orijinal birinci şahıs nişancı oyununda, Auto-9 tabancan, fabrika imali harikulâde gücün, uzun yıllar polislik tecrübenin ve elinin altındaki çeşitli araçlar ile, çok sevdiğin, yuvam dediğin bu kenti yok etmeye çalışanlara karşı gayret et. Maddeleri ve polis yönetmeliklerini kendine nazaran uygulama hakkın var, lakin kıssa ilerledikçe önlemli olman da koşul, çünkü açgözlülük ve yozlaşma hudut tanımıyor.” diyor.

Sinema tarihinin ikonik karakterlerinden birisi haline gelmiş olan RoboCop’u mevzu edinecek bir oyun epeyce keyifli olacaktır diye düşünüyoruz. Umarız geliştirici sinemalardaki ayrıntıları oyuna en âlâ formda yansıtmayı başarır.

Oyunun 2023 yılında PC ve oyun konsolları için sunulacağını belirtelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı