Android

Redmi K40 Ultra’nın Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi, yeni bir orta sınıf akıllı telefon üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bahsi geçen akıllı telefonun Redmi K40 Ultra olması beklenmekte. Şirket şimdi yeni telefonun gelişimi hakkında bilgi vermezken, bir tipster tarafından sızdırılan bilgiler, Redmi K40 Ultra’nın özelliklerine işaret ediyor. Buna nazaran akıllı telefonun 120 Hz yenileme suratına sahip ekrana ve 64 megapiksel birincil kameraya sahip olması bekleniyor. Akıllı telefon ayrıyeten bir MediaTek Dimensity SoC’yi de barındıracak. Xiaomi, bu ay içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen OnePlus Nord 2’ye karşı, yeni Redmi telefonunu piyasaya sürebilir.

Digital Chat Station tarafından Weibo’da sızdırılan akıllı telefon, 67W süratli şarj takviyesi ile birlikte 5.000 mAh bataryaya da sahip olacak. Akıllı telefonun işlemcisinin MediaTek MT689X olması bekleniyor. Yakın vakitte piyasaya sürülmesi beklenen OnePlus Nord 2’nin de MediaTek Dimensity 1200 SoC’ye sahip olduğu söylenmekte. Bu nedenle, iki telefon ortasındaki rekabet burada da gözümüze çarpıyor.

Xiaomi, geçtiğimiz Şubat ayında, Redmi K40, Redmi K40 Pro, Redmi K40 Pro Plus’tan oluşan Redmi K40 serisini tanıtmıştı. Serinin son modeli olan Redmi K40 Gaming Edition ise 120 Hz yenileme süratli ekran ve MediaTek Dimensity 1200 SoC üzere özelliklerle Nisan ayında piyasaya sürülmüştü. Halihazırda kalabalık olan Redmi K40 serisini göz önüne aldığımızda, Xiaomi’nin Redmi K40 Ultra’yı serisinde hangi mevkide konumlandıracağı şimdi aşikâr değil. Ayrıyeten, ortaya çıkan söylentiler şimdi akıllı telefonla ilgili ayrıntılı detayları içermiyor. Bu nedenle serinin yeni akıllı telefonu ile ilgili ayrıntıları ilerleyen günlerde almayı bekleyebiliriz.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı