Online Oyunlar

Razer, “Dünyanın İlk” ESpor Oyuncu Faresi Viper 8KHz’i Tanıttı!

Oyuncular için önde gelen global hayat üslubu markası Razer, bugün gerçek 8000Hz saniyelik raporlama kıymetine (polling rate) sahip dünyanın birinci e-spor oyun faresi olan Razer Viper 8KHz’yı piyasaya sürerek geliştirdiği yeni tescilli Razer™ HyperPolling Teknolojisini duyurdu. Razer HyperPolling Teknolojisi, aksiyonları düşündüğünüz anda yapmanızı sağlayacak performans için gerçek 8000Hz saniyelik rapor lama pahası (polling rate) ile sanayi standardı olan 1000Hz oranını aşarak; oyun yansıma mühleti, sürat ve güvenilirlikte yeni bir çağı başlatıyor.

Şu anda, piyasadaki en uygun oyun fareleri 1000 Hz’e kadar

Razer’ın etraf üniteleri iş ünitesi Kıdemli Lider Yardımcısı Alvin Cheung “Gecikme, genel oyun tecrübesini kıymetli ölçüde etkileyen çok değerli bir parça- fakat yeniden de çok uzun müddet DPI’yı artırmaya odaklanan birçok şirket tarafından göz gerisi ediliyor. DPI’dan farklı olarak, daha düşük gecikme, genel reaksiyon mühletinden kıymetli derecedeki milisaniye müddetlerini azaltarak sıradan oyunculardan profesyonel oyunculara kadar herkese fayda sağlıyor” dedi. Rekabetçi oyuncular ve fare meraklılarından oluşan büyük bir grupla yapılan test ve geliştirme sürecimiz sırasında, birçoğu yeni Viper 8KHz e-spor oyun faresinde bulunan HyperPolling Teknolojisini kullanırken kıymetli ölçüde daha yumuşak ve daha süratli yansıma mühleti aldıklarını belirtti.”

En az 8 kat daha hızlı- Bu suratın ardındaki bilim

Saniyelik raporlama bedeli (polling rate), bir aygıtın bilgileri PC’ye bildirdiği frekanstır ve sanayi standardı 1000 Hz’e kadardır (saniyede 1000 kere raporlama). Razer HyperPolling Teknolojisi, bu standardı 8000 Hz’lik gerçek bir raporlama kıymetiyle aşmak için yüksek süratli bir USB mikro denetleyici kullanır. Bu, Viper 8KHz’nin saniyede sekiz kata kadar daha fazla data göndermesine müsaade vererek giriş gecikmesini 1 ms’den, milisaniyenin yalnızca 1/8’ine kadar tesirli bir formda düşürür.

Razer HyperPolling Teknolojisi, bir monitörün yüksek bedeldeki yenileme suratına daha yeterli uyum sağlaması için daha fazla yeni data gönderebilir. Sonuç olarak, en son rapor ile monitörün manzara oluşturma (frame rendering) suratı ortasındaki gecikme, 1000Hz raporlama suratına kıyasla çok daha azdır ve bu da daha pürüzsüz ve daha yeni imleç pozisyonlarıyla sonuçlanır.

CS: GO Evil Geniuses’ın yıldızı Tarık “tarık” Çelik, “Bu teknoloji, CS: GO üzere yüksek hassasiyet ve hassaslık gerektiren oyunlar için mükemmel” dedi. Dota2 Team Alliance’tan Nikolay “Nikobaby” Nikolov, “1000 Hz ile 8000 Hz ortasındaki fark çok bariz” formunda yorumladı.

Viper 8KHz ile rekabeti geride bırakın

Viper 8KHz, dünyanın en süratli rekabetçi oyun faresini oluşturmak için tek bir aygıtta 3 kıymetli yeniliği birleştiren Razer HyperPolling Teknolojisine sahip birinci Razer etraf ünitesi eseridir. Razer HyperPolling Teknolojisi ile 2. jenerasyon Razer Optik Fare Anahtarları ve Razer Focus+ Optik Sensörlerinin birleşimi; sizlere eşsiz sürat, hassasiyet ve hassaslığa sahip bir oyun faresi sunar.

Razer Focus+ Optik Sensör, %99,6 oranında sanayi başkanı bir çözünürlük doğruluğuna sahiptir. Bu nedenle en ince hareketler bile dengeli bir biçimde izlenir. Sensörün eşsiz akıllı fonksiyonları ve Razer HyperPolling Teknolojisi ile birlikte oyuncular, ultra pürüzsüz, takılma olmadan imleç izleme tecrübesini yaşayacaklar.

En ince detayına kadar birinci sınıf performans.

Bu çığır açan performans ve teknoloji, sırf 71 gram ağırlığındaki sağlam, çok istikametli bir kasada toplanmıştır. Viper 8KHz, daha yumuşak kaydırmalar için %100 PTFE fare ayaklarına ve kesintisiz fare kaydırmalarını asgarî sürüklemede sağlamak için ise Razer’in takılmayan SpeedFlex Kablosuna sahiptir.

Oyuncular, Razer Synapse 3 aracılığıyla programlanabilir sekiz düğmeyi istedikleri üzere atayabilir, makrolar yahut ikincil fonksiyonlar için kullanabilir ve tüm profil yapılandırmalarını Viper 8KHz’in gelişmiş yerleşik belleğine kaydedebilirler. Beş adede kadar yerleşik bellek profili depolamasıyla, kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar ferdî ayarlarına anında erişimin keyfini çıkarırlar.

Selefine nazaran büyük bir gelişim olan Viper 8KHz, daha evvel görülmemiş bir performans çıtası belirlemek ismine yenilikçi Razer teknolojilerinin birçoklarını bünyesinde barındırıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kırıkkale merkezden ben Ahmet Bayrak. merhaba arkadaşlar sayfa harbiden güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 14-03-2021 16:22:53

  2. Kahramanmaraş merkezden ben Melisa Akça. Selam paylaşım ciddiyim dikkat çekici, saolun 27-03-2021 07:28:52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı