Steam

Qualcomm, Android Tabanlı Nintendo Switch Klonu Geliştiriyor Olabilir

Daha evvel Qualcomm’un oyun telefonları için bir marka üzerinde çalıştığı hakkında argümanlar ortaya atılmıştı. Öte yandan, bu fikrin bir taşınabilir oyun konsoluna dönüştüğü söyleniyor. Buna nazaran Qualcomm, Android tabanlı bir Nintendo Switch gibisi aygıt için kolları sıvamış durumda.

Android Police’in Qualcomm’a yakın kaynaklardan edindiğini söylediği bilgilere nazaran, bahsi geçen taşınabilir oyun konsolunun Nintendo Switch’e büyük ölçüde benzediğini, lakin Android çalıştıracağı ve bir Snapdragon çipsetini barındıracağı söyleniyor. Bu manada Qualcomm taşınabilir oyun konsolunun sol ve sağ taraflarda çıkarılabilir kumandalarla daha kalın bir akıllı telefona benzediği düşünülüyor.

Aygıtta şirketin Quick Charge teknolojisini destekleyecek 6000 mAh pil kullanmayı planladığı da belirtilenler ortasında. Boyutlar da şimdi meçhul fakat konsolun daha uzun bir ekrana sahip bir nevi akıllı telefon olabileceğine sıcak bakılıyor. Ek olarak, özel bir ekran çıkışı ve gelecekteki depolama genişletmesi için bir SD kart okuyucu üzere seçeneklerin de sağlanabileceği tezler ortasında.

Aygıtta Android 12 özelleştirilmiş bir başlatıcı ile çalışacak ve kullanıcılar Google Play Store takviyeli uygulamaları ve hizmetleri indirebilecek. Qualcomm’un taşınabilir oyun konsolunu 2022 yılının birinci çeyreğinde piyasaya sürmeyi hedeflediği, yani Snapdragon 888 halefi bir çipsetin aygıtın bileşenlerinden biri olabileceği söz ediliyor. Aygıtın kalınlığı Qualcomm’un daha güçlü bir soğutucu kullanmasına müsaade vereceğinden, çipsetin daha yüksek saat suratlarında çalışabileceğine inanılıyor. Kablosuz irtibat için de bir Snapdragon X55 5G modemden bahsedilmiş.

Son olarak, Qualcomm taşınabilir oyun konsolunun 300 dolar üzere bir fiyatla gelebileceğini belirtelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı