Online Oyunlar

PS5 Sahiplerinin Heyecanla Beklediği Gran Turismo 7’den Makûs Haber Geldi

Sony’nin, ortalarında PlayStation VR’ın yeni sürümü ve Days Gone ile başlamak üzere özel oyunlarının PC’ye sunulacağının da bulunduğu pek çok yeni duyurusunu sizlerle paylaşmıştık. Her ne kadar bu duyuruların büyük bir kısmı âlâ olsa da, Gran Turismo 7‘nin 2022’ye ertelenmesi üzere üzücü duyurular da var.

Sony, GQ’ya yaptığı bir açıklamada bu ertelemenin sebebinin COVID-19 olduğunu ve Gran Turismo 7’nin yayımının buna bağlı olarak 2022’ye ertelendiğini söyledi. Süren salgın ile bir arada dinamik ve değişen bir durumun bulunduğunu ve geçtiğimiz aylar içerisinde oyun üretiminin kimi kritik taraflarının yavaşladığını belirten Sony, GT7’nin yayım tarihi hakkında daha fazla ayrıntısı ilerleyen vakitlerde duyuracaklarını söyledi.

Bu duyurunun serinin hayranları için üzücü olduğu kesin. Sony, oyunu Haziran 2020’de duyurduğunda PlayStation 5 üzerinde kaydedilmiş oyun içi imajları göstermiş ve yeni donanımda grafiklerin ne kadar hoş olabileceğini vurgulamıştı.

Gran Turismo 7, oyuncuların kendi garajlarında araçları özelleştirebilecekleri ve çeşitli yarışları kazanarak yeni araçlar açabilecekleri yeni bir senaryo (campaign) modu içeriyor. Polyphony Digital oyunu hakkında PlayStation 5’e özel olacağının yanı sıra ışık takibi ve 4K 60fps takviyesi dışında çok az bilgi bulunuyor. Ayrıyeten DualSense denetim kolu tarafından sunulan özellikleri kullanması da bekleniyor. Şimdi Gran Turismo 7 için net bir yayım tarihi bulunmasa da, oyunun hayranlarının en azından bu yıl bir yayım tarihi duyacaklarına eminiz…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı