Steam

PlayStation 5’in Çok Bilinmeyen Özellikleri

PS5 – Sistem Sesini Kolay Kapatma

PS5 kumandası Dualsense’in üzerindeki mikrofon konsolu açtığınız anda açılabiliyor ancak bu ayarı isterseniz kolay kolay kapatabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gelmek, Ses > Mikrofon > Oturum Açılınca Geçerli Mikrofon Durumu kısmından her vakit sustur seçeneğini seçmek.

PS5 – Oturum Açılırken Mikrofonu Kapatma

PS5 mikrofonu oyunlardaki tecrübe için epeyce kıymetli bir yenilik lakin tek yapabildiği sesinizi algılamaz değil. Dualsense üzerindeki mikrofon tuşuna bir defa basarsanız mikrofonu kapatabiliyorsunuz. Lakin daha uzun müddet basılı tutarsanız bu sefer PS5 sisteminizdeki tüm sesleri susturabiliyorsunuz.

PS4 Oyunlarını Ezkaza Yüklemeyin

PS5 sisteminizde PS4 oyunlarını da oynayabildiğiniz için iki platforma birden takviye veren oyunlarda bazen neyi indirdiğinizi şaşırabiliyorsunuz. Şayet ana ekranda PS4 oyunlarının simgelerine dikkatli bakarsanız yanlarında PS4 ibaresini görebiliyorsunuz. Ayrıyeten kütüphane üzerinde yalnızca PS5 oyunlarını göster diyerek, kazara PS4 oyunlarını indirmemeyi garantileyebiliyorsunuz.

PS4 Oyunlarını Harici Diske İndirmek

Şayet harici bir Hard-disk kullanıyorsanız PS4 oyunlarını otomatik olarak buraya yükleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Ayarlar > Depolama > Genişletilmiş Depolama Alanı seçeneğini seçmek. Bu sayede artık Blu-Ray olsun dijital olsun bir PS4 oyunu yüklediğinizde otomatik olarak harici depolama alanı seçilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı