Online Oyunlar

PlayStation 4 Oyunu Satın Alırken Bu Logoya Dikkat Edin

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde PS4 oyunu satın almayı planlıyorsanız, alacağınız oyunlarda “PS5’e yükseltme mevcuttur” (orijinal haliyle “PS5 Upgrade Available”) etiketinin bulunmasına dikkat edin. Sony’nin oyunların kapağının alt tarafına bu dayanağı gösteren mavi bir kutucuk eklemeye başladığı keşfedildi.

Etiket, fark edileceği üzere oyunun PS5’te de fiyatsız olarak oynanabileceği manasına geliyor. Elbette oyunu PS5’e yüklediğinizde daha uygun grafiklerle müsabakayı bekleyebilirsiniz. PS4 için çıkacak her oyunda bu etiket bulunmayacak. Bunun üzücü örneklerinden bir tanesi, Activision’ın Call of Duty: Black Ops Cold War’u olacak. Remedy Entertainment’in oyunu Control’de ise PS5 takviyesi için Ultimate Edition’ı almanız gerekecek.

PS5 dayanağıyla en çok şad eden oyunların başlarında ise The Witcher 3 geliyor. Oyun, Xbox Series X ve Series S’i de destekleyecek ve ışın izleme, çok süratli yüklenme üzere ek özelliklere sahip olacak. Son olarak Cyberpunk 2077 de ilerleyen vakitlerde PS5’e fiyatsız yükseltme alacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı