Steam

PES, eFootball Oldu! Hem de Ücretsiz!

Konami, Pro Evolution Soccer (PES) futbol oyununun hem ismini hem de biçimini değiştirerek dikkatleri üzerine çekti. EA’nın FIFA serisinin en büyük rakibi hem artık eFootball ismiyle anılacak hem de artık rastgele bir fiyat etiketi taşımayarak oynaması fiyatsız hale gelecek.

Oyun, Unreal Engine ile sıfırdan inşa edildi. Bu manada Konami’nin Fox Engine’i geride bırakılmış durumda. Bu değişiklikle birlikte şirket, oyunun elden geçirilmiş grafiklere, animasyon kısmında büyük güncellemelere ve oyun geliştirmelerine sahip olacağını tabir ediyor.

Serinin imalcisi Seitaro Kimura, “Oyuncu tabirini büyük ölçüde elden geçirmemize imkan tanıyan Unreal Engine’in güçlü temellerinden başlayarak, eFootball’a yıllarca güç verecek yeni bir futbol oyun motorunu sanal olarak oluşturmak için bir dizi değişiklik yaptık. eFootball, yeni jenerasyon konsolların ek gücüyle ve seçkin futbolcularla yakın çalışarak bugüne kadarki en gergin ve gerçekçi oyunumuzu sunuyor.” diyor.

Lansman sırasında sırf dijital olan oyun FC Barcelona, Juventus, FC Bayern, Manchester United ve öbür beş grupla lokal maçları fiyatsız olarak sunacak ve daha sonra güncellemeler yoluyla yeni içerik ve modlar sunulacak. Birtakım oyun modları, oyuncuların tercihlerine bağlı olarak satın alabilecekleri isteğe bağlı premium DLC paketleri olarak sunulacak.

eFootball, bu sonbaharda PC (Windows 10 ve Steam), Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 platformlarına geliyor ve daha sonra Android ve iOS sürümleri de planlanıyor. Oyun lansmandan sonraki aylarda özelliklerini kullanıma sunduğunda tüm platformlar çapraz oyun dayanağı de alacak. Taşınabilir oyuncular öteki platformlarla tıpkı tecrübesi yaşarken konsol ve PC oyuncularıyla eşleşecek bir denetleyiciye gereksinimleri olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

186 Yorum

  1. selam arkadaşlar paylaşımınız inanki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

  2. Merhaba herkese paylaşım vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

  3. selam arkadaşlar paylaşım vallaha billaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı