Haberler

PC ve XBOX için Logitech G923 Yarış Direksiyonu Tanıtıldı

Oyun teknolojileri ve ekipmanları üreticisi Logitech G, simülasyon yarış tecrübesi için G923 Yarış Direksiyonu ve Pedallarını tanıttı. Evvelki kuşaklara nazaran gerçekliği artırarak tasarlanan G923, TRUEFORCE’u gerçekçi bir hale getirmek için oyun özelliklerini kullanan yeni bir güç geri bildirim sistemi de sunuyor. G923, bir yarış pilotunun algıladığı tüm ayrıntıları simüle etmeyi vaat ediyor. Şu an PC ve XBOX One için uyumlu olan eserin, önümüzdeki aylarda XBOS Series X için de uyumlu olacağını belirtelim.

Geri Bildirim Sistemi: TRUEFORCE

TRUEFORCE, yarış oyunlarında kullanılan, tescilli bir güç geri bildirim teknolojisidir. Bu teknoloji, oyunu ve sesini gerçek vakitli kullanarak oyuncuların lastik çekişini, pist toprağını yahut motorun gücünü daha fazla hissetmelerini sağlıyor. Direkt oyun için motorlara bağlanan TRUEFORCE, desteklenen oyunlarda yeni kuşak gerçekçilik ve detay üretmek için saniyede 4.000 sefer süreç yapabiliyor.

Son birkaç yıldır gerçekçi bir sürüş tecrübesi geliştirmek için simülasyon şoförlerinin yanı sıra profesyonel yarış arabası şoförleriyle de çalıştıklarının altını çizen Logitech Türkiye Pazarlama Müdürü Birol Sülük, “Logitech G, profesyonel esporcuların ve oyun tutkunlarının muhtaçlıkları doğrultusunda her vakit dala ilham veren eserler yaratmaya devam ediyor. En ince özellikleri bile düşünerek tasarladığımız G923 ile günümüze uygun, kusursuz bir yarış tecrübesi vadediyoruz” dedi.

Fırçalanmış metal direksiyon simidi, parlak pedallar ve deri jant kapağı ile tasarlanan G923, birtakım yenilikler de sunuyor;

 • Programlanabilir Çift Debriyaj Başlatma Denetimleri: Azamî çekiş ve en az dumanı kolaylaştıran programlanabilir çift debriyaj ile yarışçıların çizgiden daha pak ve daha süratli çıkmasını sağlar.
 • Dahili Rev Göstergesi: Dahili renkli LED ışıklar RPM aralığınızı gösterir ve yarışçı kırmızı çizgiye çarptığında uyarır.
 • On-Wheel Oyun Denetimleri: Xbox başlık denetimleri, parmakların ucunda tam denetim sağlamak için direksiyona entegre edilmiş.
 • Etaplı Fren Pedalları: Yeni bir kademeli yay özelliğine sahip fren pedalı yansısı daha fazla gerçekçilik ve denetim sağlıyor.
 • 24 Noktalı Seçim Kadranı: Yerleşik seçim kadranı yarışçının çekişi, otomatik istikrar idaresini, fren kuvvetini ve daha fazlasını ayarlamasına yardım eder.
Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Trabzon merkezden ben Mehmet Kaya. Mrb paylaşımınız vallaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 27-08-2020 11:00:09

 2. Elazığ merkezden ben Nisan Duru Akça. Merhabalar paylaşımınız süper ötesi çok iyi, facebookta paylaştım 02-09-2020 10:03:34

 3. Batman merkezden ben Mehmet Kaya. Merhaba herkese bu web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 10-09-2020 00:44:50

 4. Adıyaman merkezden ben Timur Tunç. Merhaba siten vallaha billaha mükemmel, teraziye tıkladım 14-11-2020 02:49:04

 5. Samsun merkezden ben Timur Tunç. Mrb siteniz vallaha mükemmel, sosyal medyada paylaştım 19-11-2020 23:17:34

 6. Konya merkezden ben Timur Tunç. Mrb paylaşımınız yeminle ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 25-11-2020 14:01:33

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı