Haberler

Panasonic LUMIX Tether, Fotoğraf Makinelerini Web Kamerası Yapıyor

Görüntülü konuşma ve konferansların adeta patlama yaptığı şu dönemde, Panasonic de LUMIX dijital kameralarının web kamerası olarak kullanılabilmesine imkan sağlayacak bir yazılım sundu. Panasonic LUMIX Tether adlı yazılım ile LUMIX kameraları canlı yayınlarınızda kullanmanız mümkün hale geliyor. Baştan belirtelim; yazılım henüz beta olarak sunuluyor.

LUMIX Tether adından da anlaşılacağı üzere seçili sayıdaki Panasonic kameranın bilgisayardan kontrol edilebilmesini ve fotoğraf çekilebilmesini sağlıyor. Yazılım kameranın ne gördüğünü canlı olarak gösterebiliyor ve kameranın çeşitli ayarlarına erişmenize izin veriyor. LUMIX Tether for Streaming özelliğindeki yeni Canlı Görüntü modunda ise sadece kameradan gelen canlı akış yer alıyor ve arayüz fazlalıkları ortadan kalkıyor.

Sadece Windows 10 ile kullanılabilen LUMIX Tether for Streaming beta yazılımını DC-GH5, DC-G9, DC-GH5S, DC-S1, DC-S1R ve DC-S1H modelleri ile kullanmak mümkün. Tek yapmanız gereken kameranızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlamak, yazılımı açmak ve kameranızın görüş açısını ayarlamak.

Bu arada Panasonic öncesinde Canon EOS Webcam Utility ve Fujifilm X Webcam ile benzer hamleler yapmış olduğunu hatırlatalım.

İndirin: LUMIX Tether for Streaming

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Mardin merkezden ben Timur Tunç. Selam paylaşımın cidden dikkat çekici, face de paylaştım 10-07-2020 06:36:23

  2. Erzincan merkezden ben Ahmet Bayrak. Merhaba paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 07-08-2020 09:32:39

  3. İstanbul merkezden ben Duru Güneş. Merhaba web sitesi vallaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 13-08-2020 22:22:40

  4. Çanakkale merkezden ben Melisa Akça. Selamlar paylaşımın ciddiyim dikkat çekici, şukuladım 16-09-2020 05:37:08

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı