Steam

Overwatch’a NVIDIA Reflex Dayanağı Eklendi

Sistem gecikmesini azaltan NVIDIA Reflex teknolojisi yeni oyunlara gelmeye devam ediyor. Bu teknoloji sayesinde oyunculara daha âlâ bir tepkisellik ve nişan alma hassasiyetinde artış sunan NVIDIA, Reflex teknolojisinin ise yayınlanan son güncellemeyle birlikte Overwatch oyununa eklendiğini müjdeledi.

Şirket tarafınca paylaşılan bilgilere nazaran, Reflex teknolojisiyle oyunundaki sistem gecikmelerinin yüzde 50’ye kadar azaltıldığına şahit olmaktayız. Şimdilik bu teknoloji oyunun test sunucusu üzerinden oyunculara sunuluyor olsa da, bu takviyenin en kısa mühlet içerisinde ana oyuna ekleneceği de söyleniyor. Bunun yanı sıra kelam konusu bu teknolojiden yararlanmak isteyen oyuncuların ise GeForce GTX 900 yahut daha yeni bir ekran kartına sahip olması gerekiyor.

Günümüzdeki rekabetçi oyunlar için gecikme pahaları büyük ehemmiyet arz ediyor. NVIDIA ise geliştirmiş olduğu Reflex teknolojisiyle birlikte bu gecikme müddetlerini en az düzeye indiriyor. Böylelikle oyunculara daha akıcı ve daha kaliteli bir oyun tecrübesi sunuluyor. Lakin bu teknolojinin yalnızca GPU üzerinde tesir gösterdiğini ve internet kontağına rastgele bir tesirinin olmadığını da belirtmekte fayda var.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı