Haberler

OPPO Watch’un Öne Çıkan Sıhhat ve Fitness Özellikleri

OPPO’nun akıllı eserler kategorisinde Türkiye’de satışa sunduğu stil sahibi akıllı saati OPPO Watch, sağlıklı bir hayat sürebilmeniz için ince ayrıntıları sunuyor. OPPO Watch’da her biri sesli koçluk takviyesine sahip, fitness koşusu, yağ yakma koşusu, açık havada yürüyüş, açık havada bisiklete binme ve yüzme olmak üzere beş antrenman modu bulunuyor. Fizikî datalarınızı hakikat bir biçimde izleyen akıllı saatte, 5 dakikalık antrenman görüntüleri da boş vakitlerinizi değerlendirmenizde size yardımcı oluyor. Münasebetiyle en ağır vaktinizde bile saatinize yapacağınız birkaç dokunuşla formda kalabiliyorsunuz. Her vakit açık olan nabız izleme özelliği de hem antrenman yaparken hem de dinlenirken sıhhatinizi takip ediyor. İleri seviye uyku izleme özelliği de her gece uyku durumunuzla ilgili kayıt tutuyor. 100’ün üzerinde farklı spor seçeneğinin bulunduğu Google Fit de bu tabloya eklendiğinde OPPO Watch ülkü bir fitness partnerine dönüşüyor.

Fitness Eğitmeni Barış Okan Belovacıklı, dış yerde günlük yapılabilecek aktiviteler ile ilgili şu tavsiyelerde bulunuyor: “Öncelikle kendinize bir maksat kalori belirleyerek rastgele bir alanda günlük yürüyüşünüzü ya da koşunuzu, saatinizin belirlediğiniz gayeye gerçek ilerleyen sayacının yardımıyla yapabilirsiniz. Günlük olarak 400-600 kalori ortasında bir amaç belirlemeniz sıhhatiniz için kâfi olacaktır. Saatinizin ‘kardiyo koşusu’ programıyla kendiniz için ülkü yağ yakım aralığındaki nabzı da hesaplayabilir ve yalnızca bu aralıkta kalarak idman esnasında harcanan kalorinin büyük bir kısmının beden yağlarından gitmesini sağlayabilirsiniz.”

Belovacıklı, iç yerde yapılabilecek idmanlarla ilgili olarak da şunları tavsiye ediyor: “OPPO Watch’un ‘egzersiz’ kısmında meskeninizde rahatlıkla ve çarçabuk yapabileceğiniz birçok program yer alıyor. Üstelik bu programları yaparken rastgele bir ekipmana ya da eğitmene gereksinim duymuyorsunuz. Yalnızca akıllı saatinizde bulunan görüntüler yardımıyla sıhhatiniz için günlük tavsiye edilen müddette antrenmanlarınızı tamamlayabiliyorsunuz. Yeniden bununla birlikte bu kısımda göreceğiniz ‘esnetme programı’ ile idmanınız sonrasında ya da gün sonunda yapabileceğiniz esnetme idmanlarınızı da yapabilirsiniz. Son olarak OPPO Watch’un tüm bu aktivite özellikleri dışında günlük çalışma temposu içerisinde atılan günlük adım sayınızı hesaplamanız da mümkün. Gün içerisinde kendinize muhakkak bir adım amacı koyarak rastgele bir programa bağlı olmadan günlük hareketinizi tamamlayarak formunuzu geliştirebilirsiniz.”

Etiketler

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Hatay merkezden ben Oğuzhan Uğur. Selam herkese web siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 13-12-2020 05:05:25

  2. Gümüşhane merkezden ben Melisa Akça. selam arkadaşlar paylaşım inanki hayran edici, saolun 20-12-2020 23:20:25

  3. Uşak merkezden ben Timur Tunç. Selamın aleyküm web siteniz inan ki mükemmel, twitter da paylaştım 26-02-2021 01:55:43

  4. Manisa merkezden ben Oğuzhan Uğur. Selamlar sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, sağolun 03-03-2021 05:28:11

  5. Iğdır merkezden ben Nisan Duru Akça. Selamın aleyküm siten cidden çok iyi, teşekkürler 12-03-2021 21:47:30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı