Steam

Open Transport Tycoon Deluxe, Steam’e Geliyor

Open Transport Tycoon Deluxe, PC oyunlarının yedi mükemmelinden biri. Chris Sawyer’ın idare oyunu Transport Tycoon Deluxe’ün bağımsız bir yine üretimi ve genişlemesi olan oyun, fiyatsız ve açık kaynaklı. 15 yılı aşkın bir müddetten sonra oyunun hala sistemli olarak bakımı devam ediyor. Oyun 1 Nisan’da Steam’e birinci defa geleceği için yeni bir kitleye erişme bahtı elde edecek.

OpenTTD’nin geliştiricilerinden biri olan TrueBrain, haberi oyunun resmi sitesinde yayınlayarak, kararın kısmen “diğerlerinin birtakım mağazalarda OpenTTD yayınlaması” nedeniyle alındığını açıkladı. Oyun her vakit fiyatsız, bu nedenle kaybedilecek bir gelir yok, fakat bu sürümlerin güncellendiğini yahut değiştirilmediğini garanti edemezler ve bu nedenle yeni mağazalara kendileri getirecekler.

Şu anda Microsoft mağazasında zaten mevcut ve Steam’de yayınlanana kadar istek listesine eleyebilirsiniz. Steam’e geldiğinde, şu anda beta olan ve başka ince ayarların yanı sıra macOS dayanağını geliştiren 1.11 güncellemesiyle birlikte çıkacak.

Transport Tycoon Deluxe, birinci olarak 1994 yılında piyasaya sürüldü ve çığır açan idare oyunlarından biri heline geldi. Bir avuç küçük kasabanın olduğu bir dünyada başlıyorsunuz ve ortalarında ulaşım ilişkileri (yollar, raylar vb.) inşa etmelisiniz ki hoş kapitalizm gelişebilsin. Kasabaların boyutu büyüyor, ağınıza olan talepler artıyor ve kısa müddet sonra havaalanları inşa ediyor, dağlarda tünel kazıyor ve geniş lojistik imparatorluğunuzu takıntı haline getiriyorsunuz.

OpenTTD, 1994 oyununu çağdaş bilgisayarlarda çalıştırmayı daha kolay ve daha keyifli hale getirdi. Başlangıçta Transport Tycoon Deluxe grafiklerini kullandı ve bu nedenle çalıştırmak için bir kopyasını gerektiriyordu. Artık büsbütün yeni, daha yüksek çözünürlüklü bir karo setine sahip ve büsbütün bağımsız. Her zamanki üzere olağanüstü bir oyun ve Transport Fever ve Rise Of Industry üzere çağdaş halefler, OpenTTD’de tren ve kamyonlarla birebir sakinleştirici eğlenceyi asla yine yakalamıyor.

Bu ortada, PC oyunlarının yedi olağanüstüsü, sırf PC’de var olabilecek ve vaktin testinden geçmiş olan şeylerdir. Dwarf Fortress bunlardan biridir. The Bloodlines hayran yaması ise bir başkası. Artık size geri kalanını anlatmayacağız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı