Haberler

NZXT, B550 Tabanlı AMD Anakart Modelini Duyurdu

NZXT, anakart eserlerine giriş yapmasının üzerinden geçen üç yılın akabinde birinci AMD anakartını duyurdu. NZXT N7 B550 isimli model, markanın AMD platformuna resmi girişini temsil ediyor. 230 dolar fiyat etiketi taşıyan anakartın hayli minimalist bir dizayna sahip olduğunun da altını çizmek gerek. Bu ortada bileşenin siyah, beyaz ve kapaksız seçenekleri bulunuyor.

N7 B550, dahili dijital RGB ve fan denetimlerine sahip ve kullanıcıların şirketin CAM programı aracılığıyla dört RGB aydınlatma kanalını ve yedi fan kanalını özelleştirmesine imkan tanıyor. Şirket ayrıyeten, tüm üreticilerin aydınlatma aksesuarlarının desteklendiğini de altını çiziyor.

G/Ç seçenekleri ortasında ise üç adet USB 3.2 Gen 2 Tip-A irtibat noktası, tek bir USB 3.2 Gen 2 Tip-C ilişki noktası, dört adet USB 3.2 Gen 1 Tip-A ilişki noktası, iki USB 2.0 temas noktası ve HDMI çıkışı, bir 2.5G LAN irtibat noktası ve art panelde çeşitli ses irtibat noktaları (analog ve S/PDIF) sunuluyor. Ek olarak, ön panelde ek USB temas noktalarını desteklemek için temaslar mevcut durumda.

N7 B550’de Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 yer alırken ve depolama için iki M.2 yuvası ve altı adet SATA 6Gbps irtibat noktası bulunuyor. Başka değerli özellikler ortasında BIOS flashback ve CMOS temizleme düğmeleri, LED tanılama ve güç ile sıfırlama düğmeleri sunuluyor.

Genel olarak bakıldığında, anakartın AMD alanına sağlam bir giriş yaptığını söyleyebiliriz. Bu ortada NZXT’nin anakartın BIOS’unu daha eksiksiz hale getirmek için ASRock ile paydaşlık kurduğunu da not olarak düşelim.

Üzerindeki ekranda GIF’ler ya da sistem istatistiklerini gösterebileceğiniz bir sıvı soğutucu olan NZXT Kraken Z63 incelememize de bir göz atmanızı öneririz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı