Haberler

NVIDIA Broadcast Güncellemesi, Web Kameralarını ve Mikrofonları Güzelleştiriyor

NVIDIA Broadcast için sunulan yeni 1.2 güncellemesi, eski mikrofon ve web kamerası sahipleri için yazılım tabanlı iyileştirmeler sağlıyor.

En son sürüm, oda yankısı iptali, ses profilleri ve akustik düzenlemesi için yeni yapay zeka özellikleri ekliyor. Oda yankısı iptali, değerli ses sönümleyici duvar panellerine olağanüstü bir alternatifken profiller ise bilhassa köpeğiniz, kediniz yahut dışarıdaki gürültülü böcekler üzere kimi rahatsız edici seslerin giderilmesine yardımcı oluyor. Yama birebir vakitte görüntü gürültüsünü de azaltabiliyor. Olağan ki bu ileri teknoloji bir web kamerasının yerine geçmiyor fakat eski modelinize yeni bir hayat müddeti kazandıracak cinsten.

Broadcast artık tıpkı anda birden fazla yapay zeka özelliğini etkinleştirmenize müsaade vererek hem art planı bulanıklaştırmanıza hem de yüzünüzü otomatik olarak çerçevelemenize müsaade veriyor. Tıpkı vakitte birkaç kusur için de düzeltme sağlanıyor. Yazılım her vakit olduğu üzere RTX ekran kartı sahipleri tarafından fiyatsız olarak kullanılabiliyor. Eski GeForce modellerini yahut AMD Radeon ekran kartlarını kullananların ise bahtına küsmesi gerekiyor.

Öbür taraftan, eski NVIDIA ekran kartı kullanıcıları daha az özellik sunan RTX Voice yazılımını kullanabilir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı