Ücretsiz Oyunlar

Nokia’dan Birinci Ticari 5G SA Özel Ağ Çözümü!

5G SA’nın kullanıma sunulmasıyla birlikte Nokia, piyasada bulunan en kapsamlı uçtan uca yüksek performanslı 4.9G/LTE ve 5G özel kablosuz ağ tahlilleri portföyünü müşterilerine sunmaktadır.

Nokia Enterprise Lideri Raghav Sahgal’ın bu bahisteki görüşleri şöyle: “5G SA’nın kullanıma sunulmasıyla birlikte altyapı, temas gereksinimleri ve kullanım senaryoları ne olursa olsun kurumsal müşterilerimiz için özel kablosuz tahliller ile dijitalleşme muhtaçlıklarını karşılayabilecekleri yepisyeni bir standart belirliyoruz.

“Özel kablosuz irtibat, uzun vadeli dijital dönüşüm gayelerini gerçekleştiren müşterilerimiz için merkezi bir rol oynuyor. 5G SA’yı sunarak da otomotiv, beyaz eşya üretimi üzere bulut, robotik ve kendi kendini yöneten AGV lerin mobilite ihiyaçlarını karşılayan, makine operasyonlarının sağlam düşük gecikmeye ve yüksek data suratına sahip, misyon açısından kritik olan talepleri oluşturduğu otomotiv üretimi üzere en talepkar kullanım alanlarında dijitalleşmeyi hızlandırmanın yollarını döşüyoruz.”

5G SA özel kablosuz tahlillerin geliştirilmesi ile birlikte Nokia, 2020’nin birinci çeyreğinden itibaren müşterileri ve taşınabilir operatör iş ortakları ile birlikte yerinde deneyler yapabilmekte ve Nokia’nın, dünyanın dört bir yanında 30’dan fazla 5G kullananlarla birlikte toplamda 180’den fazla özel kablosuz kurumsal müşterisi bulunmakta. Nokia geçtiğimiz günlerde ortalarında Deutsche Bahn, Lufthansa Technik ve Toyota Production Engineering’in de bulunduğu 5G özel kablosuz ağ kurulumlarını duyurdu.

Nokia’nın yeni 5G SA tahlilleri ile kurumsal müşterilerin, otomasyon etkinleştiricilere sahip kompakt bir tak ve çalıştır sistem olan Nokia Dijital Otomasyon Bulutu’nu kurma yahut Nokia Modüler Özel Kablosuz Ağ muhtaçlıkları doğrultusunda kendi ağlarını daha da özelleştirebilme imkanları olacak.

Birebir vakitte Nokia, Sandvik Mining ile Rock Technology’nin Tampere, Finlandiya’daki test madenlerinde bir Nokia 5G özel kablosuz ağ kuracaklarını da duyurdu.

Rock Drills and Technologies, Sandvik Mining ve Rock Technology lideri Patrick Murphy’nin bu mevzudaki görüşleri şöyle: “NDAC-Nokia Dijital Otomasyon Bulutu ile Nokia 5G SA özel kablosuz ağı kurarak burada, Tampere’deki test madenimizde oyunu değiştirebilecek büsbütün yeni bir dizi özelliği deneyebileceğiz.

“Operasyonlarını dijital hale getirecek teknolojileri kullanmalarına yardımcı olmak gayesiyle müşterilerimizle çalışırken 5G’nin kullanıma sunulması robotik, uzaktan ve kendi kendini yönetebilen operasyonlar, tam filo otomasyonu, analitik ve gelişmiş güvenlik üzere alanlarda yeni fırsatların da kapısını aralıyor. Bu sayede de madenciliğin dijital dönüşümünde yesyeni bir çığır açıyor”

Hususla ilgili olarak Sahgal şunları da ek etti: “Endüstriyel uygulamaların yüzde 85’inden fazlasını ele alan 4.9G/LTE’nin bir mühlet daha en önde gelen özel kablosuz tahlil olmaya devam edeceği kanaatindeyiz ve bu duyuruyla bir taşla iki kuş vuruyoruz. Müşterilerimize 4.9G/LTE ile başlama ve ekosistem olgunlaştıkça 5G’ye geçme yahut alternatif olarak teknolojiyi doğrulayarak ve heyecan verici bir 5G ekosistemi geliştirmek gayesiyle da OEM ve endüstriyel varlık tedarikçilerini yönlendirerek ‘doğrudan 5G’ teknolojisine geçme imkanı sunuyoruz.”

Private Networks at Omdia Baş Analisti Pablo Tomasi, şu yorumlarda bulundu:
“Ulaşım ve imalat üzere sanayi dallarında başarılı olmak için, hücresel ekosistem hem mevcut sorun noktalarını hem de uzun vadeli yıkıcı eğilimleri ele alan cazip bir ortam sunmalıdır. Özel ağlar pazarı, özel LTE tarafından sağlanan itimat ve sonuçlar üzerine inşa edilecek, lakin işletmeler, satıcılar ve hizmet sağlayıcıları artık 5G’nin gerçek potansiyelini ve stratejilerine nasıl dahil edileceğini anlamaya başlamalıdır. Nokia, 5G SA Özel Ağı teklifi ile süratli bir formda hareket ederek artık 5G ekosisteminin işletmeler için büyümesini sağlamada kıymetli bir rol alma fırsatına sahip”

Ticari olarak kullanıma sunulan özel kablosuz 5G SA ile birlikte Nokia, OEM ve ekosistem iş ortaklarının da 5G özelliklerinin doğrulanmasını hızlandırabilmesine imkan sağlıyor. Bu da 5G özelliğine sahip endüstriyel varlıkların geliştirilmesine yardımcı olacak, uygulama geliştirme çalışmalarını hızlandıracak ve 5G’yi gelecekteki endüstriyel süreçler ve sistemlere entegre edebilecektir.

Hizmet sağlayıcılarının, bulut iş ortaklarının, sistem entegratörlerinin, stratejik danışmanlık ve bölüm uzmanlarının da dahil olduğu özel kablosuz ağ ekosistemiyle birlikte çalışmaya ek olarak Nokia ayrıyeten kesime özel kullanım alanlarında 5G’nin sağladığı dönüşümle ilgili yararları sunmak için dikey uzmanlığını da uygulamaya koyacaktır.

Dalda özel 5G için gereken temeli sağlayan 3GPP 5G SA mimarisi ile Nokia’nın 5G SA özel kablosuz ağı, bölümle ilgili gelecekteki özelliklere ve gelişmelere imkan sağlayan temel platform halini alacaktır. Buna, Ultra Muteber Düşük Gecikme Özellikli Irtibat (URLLC), Vakit Açısından Hassas Ağ Konseyimi (TSN) ve gelecekteki 5G 3GPP sürümlerinde (R16-18) kullanıma sunulacak olan öbür birçok endüstriyel özellik de dahildir.

Bugünkü duyuru ayrıyeten lokal 5G spektrumunun varlığı nedeniyle 5G teknolojisinin ve bu teknolojiyle ilgili ekosistemin erkenden benimsenmesi açısından temel nitelikteki Almanya, Japonya ve Birleşik Krallık üzere pazarların gereksinimlerini da karşılıyor.

Nokia ayrıyeten 4.9G/LTE tahlilleri portföyünde yeni gelişmeler olduğunu da duyurdu.

Dünyanın birinci Bant 87 (410MHz) telsizinin kullanıma sunulması kritik pozisyondaki IoT CSP, kamu güvenliği, ulaşım ve kamu hizmetleri çapında ülkenin dört bir yanında özel kablosuz ağlar kullanılması potansiyelini arttırarak kapsama alanını daha da genişletmiştir. TD-LTE konfig 0 uydu çıkış çizgisi bant genişliğinin artışı görüntü ve makine tabanlı özel ağ uygulamaları için daha gelişmiş uydu çıkış kontağı imkanı sunmuştur. Özel kablosuz tahlillerde 4.9G/LTE dilimleme sayesinde belli kullanım alanlarında garantili yüksek performans için sanal uçtan uca dilimlerin tahsis edilmesine imkan sağlanmıştır.

Etiketler

İlgili Makaleler

15 Yorum

  1. Hatay merkezden ben Ahmet Bayrak. Merhaba herkese paylaşım süper ötesi iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 27-08-2020 17:11:02

  2. Denizli merkezden ben Hakan Kara. Merhabalar web siteniz yeminle mükemmel, facebookta paylaştım 17-09-2020 09:12:46

  3. Bursa merkezden ben Hakan Kara. Selam web siten vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler 24-09-2020 16:55:36

  4. İzmir merkezden ben Melisa Akça. Selamın aleyküm web siteniz inanılmaz mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 23-12-2020 04:23:42

  5. Isparta merkezden ben Diyar Acar. Selamın aleyküm siteniz inanılmaz dikkat çekici, teraziye tıkladım 04-02-2021 00:21:49

  6. Balıkesir merkezden ben Duru Güneş. Merhabalar siteniz yeminle dikkatimi çekti, tebrikler 13-02-2021 02:02:37

  7. Bingöl merkezden ben Duru Güneş. Selam herkese sayfanız valla çok iyi, sosyal medyada paylaştım 15-02-2021 02:38:51

  8. Kahramanmaraş merkezden ben Diyar Acar. Mrb bu web sitesi cidden dikkatimi çekti, sağolun 22-02-2021 09:58:06

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı